ERM katsetas muuseumirobotit

Muuseumiroboti proovipäev ERM-is.
Muuseumiroboti proovipäev ERM-is. Autor/allikas: Arp Karm

Enne Eesti Rahva Muuseumi (ERM) täielikku sulgemist käis kaug-kohaolu robot muuseumiga tutvumas ja oma võimalusi näitamas. Lähitulevikus jõuab muuseumisse esimene robot, mis aitab muuseumi väljapanekud tuua üle veebi koju neile, kes hetkel muuseumisse tulla ei saa.

Roboti kutsus proovipäevale ERM-i direktor Alar Karis. "Mõte robot külla kutsuda ja sobivusel ka tööd tegema panna tekkis aasta tagasi esimese täieliku piirangu ajal."

Kuigi Karis oli sarnaseid masinaid näinud töötamas juba mitu aastat varem konverentsidel, ei jätnud nad siis veel suurepärast muljet. "ERM-is proovitud eksemplar on juba edasiarendus ning täidab meie esmased soovid."

Robot töötab avatud platvormil, mis võimaldab masina töövaldkondi vastavalt külastajate tagasisidele edasi arendada ka muuseumis kohapeal.

Robot saab tulevikus edaspidi muuseumis töötama muuseumigiidi abilisena üle veebi nii üksikkülastajate kui näiteks kooligruppide heaks. Masina liikumine näitusesaalis toob külastajani üldvaateid ja soovi korral ka detailseid vaateid väljapanekusse.

Esimene robot, mille tootja on double Robotics, jõuab muuseumisse ERM-i sünnipäevaks aprillikuus. Kui külalised roboti teenused hästi vastu võtavad, on muuseum valmis lisaeksemplare juurde ostma.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: