ETV2 teemaõhtu on pühendatud Rein Raamatule

Rein Raamat
Rein Raamat Autor/allikas: Sander Koit / ERR

Sel pühapäeval, 21. märtsil on ETV2 teemaõhtu pühendatud Eesti Joonisfilmi rajaja Rein Raamatule, kes tähistas laupäeval oma 90. sünnipäeva.

19.30 "Anima tsoon: Rein Raamat" (2001)
Animafilmi režissöör Rein Raamatust.
Saatejuht Hardi Volmer, režissöör Asko Kase, toimetaja Mariina Mälk.

19.50 Animafilm "Lend" (1973)
Abstraktne ja suure üldistava jõuga film inimese lennuunistusest ning selle unistuse teostumisest.
Režissöör Rein Raamat.

20.00 Animafilm "Värvilind" (1974)
Mustvalges maailmas sünnivad värvilised linnud – punane, kollane, sinine, roheline, violetne. Igaüks neist toob maailma kaasa ühe värvi. Linde ründab kass, kes tahab neid hävitada. Linnud aga võidavad, ühinedes kauniks värvilinnuks ning ilmetu mustvalge maailm muutub mitmevärviliseks.
Režissöör Rein Raamat.

20.05 Animafilm "Kilplased" (1974)
Rein Raamatu animafilm F. R. Kreutzwaldi teose ainetel. "Kilplastes" naerdakse välja igasugune mõttetu ja ebaotstarbekas tegevus.

20.15 Animafilm "Rüblik" (1975)
Jaan jookseb alatasa üle muru. See toob kaasa karistuse – sõnakuulmatu poiss moondub põrsaks. Kui Jaan nõidusest vabaneb, on tema käitumine paljuski muutunud.
Režissöör Rein Raamat.

20.25 "Väärtus elutööle 2011. Rein Raamat" (2011)
Vabariigi valitsus austab igal aastal vabariigi aastapäeva paiku silmapaistvaid teadlasi, kultuuri- ja sporditegelasi nende elutöö eest. 2011. aastal pälvis selle preemia ka Rein Raamat.

20.30 Animafilm "Kütt" (1976)
Maalitehnikas teostatud joonisfilm vaatleb inimese ja looduse, küti ning saaklooma, mehe ja vaala suhteid ning nende pinevat ja dramaatilist heitlust karmides tingimustes.
Režissöör Rein Raamat.

20.40 Animafilm "Põld" (1978)
Film põllumehe raskest tööst ja vaevanägemisest maaharimisel on samas ka metafoorne lugu motivatsiooni kaotamisest ning taasleidmisest.
Režissöör Rein Raamat.

20.50 Animafilm "Suur Tõll" (1980)
Film Eesti vägilase Suure Tõllu võitlusest võõrvallutajatega.
Režissöör Rein Raamat.

21.05 Animafilm "Põrgu" (1983)
Eduard Viiralti graafilised lehed "Jutlustaja", "Kabaree" ja "Põrgu" on aktiivse antimilitaristliku autorihoiaku kaudu sulatatud ühtseks omanäoliseks ekraaniteoseks.
Režissöör Rein Raamat, helilooja Lepo Sumera.

21.20 "Prillitoos. Rein Raamat" (2013)
2013. aastal valminud intervjuu Rein Raamatuga.

21.35 Mängufilm "Mäeküla piimamees" (1965)
Leida Laius paneb oma lavastajadebüüdiga aluse Eesti naise psüühika uurimisele. Mis sellest, et jääb ise selle ainevalla ainsaks viljelejaks. Veidi salapärane Mari, tema õnnetu mees Prillup ja parun von Kremer moodustavad trio, mis võiks tegutseda tänapäevalgi. Ainult, et paruni asemel oleks pankur.
Stsenarist Voldemar Panso, helilooja Arvo Pärt, operaator Mihhail Dorovatovski, kunstnik Rein Raamat.
Mängivad Jüri Järvet, Elle Eha, Ants Lauter, Jüri Järvet jun, Jaan Sammul, Evald Hermaküla jt.

23.00 "Kommentaare Eesti filmile" (1996)
Tammsaare-ekraniseeringu "Põrgupõhja uus Vanapagan" võtteid meenutavad osatäitjad Astrid Lepa ja Leida Rammo, teine režissöör Virve Koppel, helioperaator Kadi Vihalem-Müür, kunstnik Rein Raamat; kommentaar toonaselt kinokomitee esimehelt Felix Liivikult ja filmikriitik Jaan Ruusilt.

23.25 Mängufilm "Põrgupõhja uus Vanapagan" (1964)
A. H. Tammsaare romaani ekraniseeringu stsenaristid on Jüri Müür ja Gennadi Kaleda, režissöörid Grigori Kromanov ning Jüri Müür, operaator Jüri Garšnek, kunstnik Rein Raamat, helilooja Eino Tamberg. Osalised Elmar Salulaht, Astrid Lepa, Leida Rammo, Ants Eskola, Heino Mandri, Jüri Järvet jt.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: