Kauaaegne ETV produtsent ja toimetaja Mariina Mälk valiti Eesti Kunstnike Liidu auliikmeks

Mariina Mälk
Mariina Mälk Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

2022. aasta algul valis Eesti Kunstnike Liit salajasel hääletusel volikogu liikmete esitatud kandidaatide hulgast uued auliikmed. Teiste seas valiti EKL-i auliikmeks ka kauaaegne ETV produtsent ja toimetaja Mariina Mälk.

Mariina Mälk on telekarjääri jooksul teinud palju filme ja saateid, sealhulgas töötanud ETV programmi peatoimetajana. Mariina Mälk pälvis auliikme staatuse Eesti kunsti pikaajalise ja väärilise tutvustamise eest televisioonis. Ta töötas 49 aastat Eesti Televisioonis kultuuritoimetajana. Dotsent Leo Soonpää sarja "Ars Longa" ja "Kodulinna" saadetega 1970. aastatel alanud huvi kunstiajaloo vastu kulmineerus 1990. aastate saatesarjades "Eesti nüüdiskunst" ja "Noorte kunstikassett" ning on läbi paljude persooni- ja teemasaadete ulatunud kuni "OP-ini".

Lisaks Mälgule valiti auliikmeteks ka Riho Kuld, Merike Männi, Rait Prääts, Enn Tegova ja Aili Vahtrapuu. Eesti Kunstnike Liidu auliikme nimetuse võib liidu põhikirjast lähtuvalt volikogu omistada Eesti kunsti ja liidu ees erilisi teeneid omavatele füüsilistele isikutele. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: