Selgusid Eesti tekstiilikunstnike liidu aastapreemiate laureaadid

Näide Karl Korsari loomingust, kes valiti aasta nooreks tekstiilikunstnikuks.
Näide Karl Korsari loomingust, kes valiti aasta nooreks tekstiilikunstnikuks. Autor/allikas: Krõõt Tarkmeel

Loomevaldkonna esindajatest koosnev žürii tunnustas tekstiilikunstnike 2020. aasta erialast tegevust. Tekstiilikunstnike tegevust tunnustati kolmes kategoorias – aasta tekstiilikunstnik, aasta noor tekstiilikunstnik ja aasta tegu.

Aasta tekstiilikunstniku preemia laureaat on Ülle Saatmäe. Saatmäe pälvis preemia jätkusuutliku looduslähedase temaatika ja teostuse veenva rakendamise eest, sidudes tervikuks kodukoha looduse ja taimestiku, looduslikud värvid ja taimetrüki ning loodusfotograafia.

Aasta nooreks tekstiilikunstnikuks valiti Karl-Artur Korsar. Korsar pälvis preemia tervikliku ja töömahuka tulemuse eest omanimelise kaubamärgi KarlKorsar arendamisel.

Aasta tekstiilitegu 2020 on Marju Raabe tegevus Eesti tekstiilivaldkonna tutvustamisel ja mõtestamisel. Raabe pälvis tunnustuse tekstiilialase tegevuse eest: kirikutekstiile ja eriala laiemalt puudutava järjepideva kroonika ja analüüsi eest isikliku ajaveebi formaadis ning kirikutekstiilialase sümpoosioni "Kirikutekstiil kui sõnumitooja" korraldamise eest 2020. aastal. 

Žürii koosseisu kuulusid Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi direktor ja disainikogu kuraator Kai Lobjakas (žürii esinaine), Aasta Tekstiilikunstnik 2019 Krista Leesi, Aasta Noor Tekstiilikunstnik 2019 Maryliis Teinfeldt-Grins, sisearhitekt Andres Labi, Eesti Kunstnike Liidu president Elin Kard, kunstiteadlane Vappu Thurlow ning disainikriitik Karin Paulus.

Tunnustuse pälvinud autorite loomingu väljapanek toimub aasta lõpus Pärnus Uue Kunsti Muuseumis korraldataval Eesti Tekstiilikunstnike Liidu aastanäitusel. Täpsem ülevaade preemiate kohta on leitav liidu kodulehel.

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: