Vaata enne tele-eetrit | Uue saatesarja "Puit arhitektuuris" esimene osa

Alates 5. maist jõuab ETV eetrisse neljaosalise saatesari "Puit arhitektuuris", mis uurib koos arhitektide ja ekspertidega puidu kasutamise võimalusi ning selle mõju ökoloogilise jalajälje vähendamisele. Esimest osa on võimalik ERR-i kultuuriportaalist vaadata juba enne tele-eetrit.

Vajadus uute elamute järele järjest kasvab, aga just ehitised kasutavad pea poole kogu maailmas kulutatavast energiast ning paiskavad õhku kolmandiku kasvuhoonegaasist. Sellest tekkinud jalajälge saab vähendada, kui kasutada ehituses puitu, kasvuhoonegaasi endasse lukustavat ning taastuvat loodusvara.

Puidu kasutamise võimalusi arhitektuuris ja ehituses asub uurima ETV neljast osast koosnev saatetsükkel "Puit arhitektuuris". Uuenduslikke vaateid arhitektuurile jagavad rahvusvaheliselt tunnustatud arhitektid ja Eestis hinnatud loojad. Esimeses saates avavad puidu võimalusi eesti arhitekt Sille Pihlak ja inglise disainer Gilles Retsin, saksa arhitekt Jürgen Mayer ja hollandi arhitekt Thomas Rau.

Värskes saatetsüklis käsitletakse teemasid nagu puit kui tulevikumaterjal, traditsioonid ja nende põimimine uuenduslike lahendustega, riigi roll tellija ja suunajana, moodsad majad miljööaladel jpm. Visuaalset naudingut pakuvad puitarhitektuuri parimaid näited Eestist ja mujalt.

Saate autorid Ene-Maris Tali ja Tarvo Mölder, arhitektuuriekspert Leele Välja. Teksti loeb Margus Saar. Saade valmib Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel. "Puit arhitektuuris" on eetris neljal järjestikusel kolmapäeval kell 22.05 ETV-s.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: