Tallinna kunstihoone kolib remondi ajaks Lasnamäele

Tallinna Kunstihoone peahoone Vabaduse väljakul.
Tallinna Kunstihoone peahoone Vabaduse väljakul. Autor/allikas: Karel Koplimets

Tallinna kunstihoone kolib Vabaduse väljakul asuva peamaja kapitaalremondi ajaks Lasnamäele uude hoonesse.

SA Kunstihoone, Lasnamäe linnaosavalitsus ja kultuurikeskus Lindakivi sõlmivad teisipäeval koostöölepingu, millega Tallinna kunstihoone kolib Lasnamäele Lindakivi kultuurikeskuse juurde asukohaga J. Koorti 22.

Kunstihoone ehitab 2022. aasta maikuuks kultuurikeskuse Lindakivi tagusele platsile ajutise, taaskasutatava hoone pindalaga 600 m2, mida hakkab kasutama näitusepinna ja kohvikuna. Uus hoone avab Lasnamäel uksed järgmise aasta juunis kevadnäitusega.

Kunstihoone tegutseb Lasnamäel 2024. aasta märtsi lõpuni, mille järel on Kunstihoone valmis hoone edasi kinkima tingimusel, et seal jätkub kunsti- ja kultuuritegevus.

"Otsustasime mitmete võimalike asukohtade seast Kunstihoone ajutiselt kolida just Lasnamäele, kuna seal on kõige suurem puudus tipptasemel kunstist ning rohkelt publikut, kes seni võib-olla ei ole Kunstihoonesse jõudnud," ütles Tallinna Kunstihoone juhataja Paul Aguraiuja.

"Lasnamäel kavatseme jätkata sama kvaliteediga näituste korraldamist, kuid suurendada veelgi publikuprogramme ja kogukonda kaasavaid tegevusi nii eesti kui ka vene keeles," lisas ta.

Aguraiuja sõnul saavad kunstihoone näitused ja haridusprogrammid Lasnamäel olema tasuta, et võimaldada kõigile ühiskonnagruppidele ligipääsu kaasaegsele kunstile.

Tallinna kunstihoone Vabaduse väljakul asuv hoone kui riiklikult tähtis objekt läheb samal ajal kapitaalremonti, mille käigus valmib kaasaegne ruumilahendus, mis võimaldab sinna tuua kunstimaailma tippnäitusi.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: