Kunstiteadlaste ja kuraatorite ühingu aastate preemia sai Virve Sarapik

Ajakirja „Kunstiteaduslikke Uurimusi“ pikaaegne peatoimetaja, Eesti kunstiakadeemia professor ja kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudi juhataja Virve Sarapik.
Ajakirja „Kunstiteaduslikke Uurimusi“ pikaaegne peatoimetaja, Eesti kunstiakadeemia professor ja kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudi juhataja Virve Sarapik. Autor/allikas: Krõõt Tarkmeel

Eesti kunstiteadlaste ja kuraatorite ühingu esimest korda välja antud aastate preemia laureaat on Virve Sarapik, ühingu aastapreemia pälvis Christian Ackermanni uurimisprojekt.

Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühing (EKKÜ) andis esimest korda välja aastate preemia, mille pälvis ajakirja "Kunstiteaduslikke Uurimusi" pikaaegne peatoimetaja, Eesti kunstiakadeemia professor ja kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudi juhataja Virve Sarapik. 

Ajakiri "Kunstiteaduslikke Uurimusi" on ilmunud alates 1976. aastast, Sarapik alustas ajakirja peatoimetajana 2003. aastal, mil väljaandest sai eelretsenseeritav perioodiline rahvusvahelise toimetuskolleegiumiga teadusajakiri. EKKÜ tänab preemiaga Sarapikku kõrgetasemelise ja järjepideva peatoimetaja töö eest.

EKKÜ 29. juunil toimunud üldkogul kuulutati välja ka ajakirja "Kunstiteaduslikke Uurimusi" uus peatoimetaja, Ingrid Ruudi.  

EKKÜ traditsioonilise aastapreemia pälvis uurimisprojekt "Christian Ackermann. Tallinna Pheidias, ülbe ja andekas" (2016–2020) ning selle liikmed Hilkka Hiiop, Tiina-Mall Kreem, Anneli Randla, Isabel Aaso-Zahradnikova, Triin Kröönström ja Andres Uueni.

EKKÜ on aastapreemiaid välja andnud alates 1996. aastast, 1972. aastast kuni 1991. aastani tunnustas Eesti kunstiteadlasi Eesti kunstnike liidu kunstiteadlaste sektsioon.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: