Arvo Pärdi keskuses antakse kontsertloeng Pärdi loomingust

Arvo Pärt
Arvo Pärt Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Sel suvel toimub Arvo Pärdi keskuse ja Järvi Akadeemia koostöös uues formaadis kontsertloeng, kus nii kursusel osalejad kui ka publik saavad tutvuda kontserdil kõlavate Arvo Pärdi teoste saamisloo ja valitud arhiivimaterjalidega.

2021. aasta kursuste raames leiab Järvi Akadeemia ja Arvo Pärdi keskuse koostöös esimest korda aset avatud kontsertloeng, kus Järvi Akadeemia sinfonietta ja dirigeerimiskursuslaste esituses kõlavad Arvo Pärdi teosed saavad kontserdil ka sõnalise täienduse. Ettekandele tulevad "Festina lente" ja "Silouan's Song", teoseid tutvustavad muusikateadlased Kristina Kõrver ja Kai Kutman Arvo Pärdi keskusest. 

Kristina Kõrveri sõnul annab kontsertloeng hea võimaluse tutvustada põnevaid leide Arvo Pärdi rikkalikust isikuarhiivist ning jagada keskuse senise töö vilju. "Arhiivimaterjalide uurimine ja korrastamine on meie igapäevatöö, kuid enamasti jääb see keskuse külastaja pilgu eest varjule, kontsertloengu raames aga saame seda katet veidi kergitada, vaadelda lähemalt teoste saamislugu ja inspiratsiooniallikaid ning jälgida helilooja loomeprotsessi alates visanditest,"

"Seda kontserti võib võtta ka omamoodi kuulamis- või keskendumisharjutusena, sest üht ja sama teost saab kuulata lausa kaks korda, enne ja pärast sõnalist tutvustust. Seejärel võib igaüks ise mõtiskleda, kas ja mil määral need kaks kuulamiskogemust erinevad," lisas Kõrver.  

Kontsertloeng eesti ja inglise keeles toimub 10. juulil kell 13 Arvo Pärdi keskuses Laulasmaal ning on avatud kõigile huvilistele. Sündmus on osa suvisest Pärnu muusikafestivali ja Järvi Akadeemia programmist.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: