Galerii: Peipsi ääres Kauksi rannas toimus festival Mägede Hääl

9. kuni 10. juulini toimus Peipsi ääres Kauksi rannas festivali Mägede Hääl, mida korraldati seni Kohtla-Nõmme kaevandusmuuseumi tööstusmaastikul. Festivalil astusid üles artistid nii Eestist kui ka Soomest, Rootsist ja Prantsusmaalt, samuti sai näha filmiprogrammi.

Festivalil esinesid teiste seas Jaakko Eino Kalevi Soomest, Oko Ebombo Prantsusmaalt, Prins Emanuel ja Inre Kretsen Grupp Rootsist.
Kodumaistest artistidest astusid festivalil üles Holy Motors, Genka & DEW8, Holy Motors, Saint Cheatersburg, Väike PD ja Alfa Collective.  

"Kui eelmistel aastatel kutsusime avastama Ida-Virumaa tööstusjärgset laengut kaevandusšahtide vibratsioonidest kuni väljasõitudeni maa ja taeva vahele õlitehase katusele, siis tänavu tundsime, et pärast pikka piirangute perioodi on aeg nautida parimat, mida Eesti suvel pakkuda ja kolida tuhamägede vahelt Peipsi äärde Kauksi laulvatele liivadele ja kosutavasse männimetsaõhku," rääkis festivali üks korraldajatest Ivar Murd.

Koostöös Kino Sõprusega avati festivalil rändkino "Družba", mille seansside ühendav teema on unistused, magamine ja kadunud aeg. Linastusid kaks dokumentaali: Madis Ligema ja Taavi Aruse film gospelansambli Robirohi ärajäänud Ameerika tuurist ning Esko Brothersi varalahkunud räpparile Mängupoi$$ Kärule pühendatud "Välguga löödud". Samuti sai näha tänavu Kultuurkapitali audiovisuaalse kunsti sihtkapitali elutööpreemia pälvinud Mati Küti lühifilmide retrospektiivi "Une-Mati".

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: