Mägede Hääl avalikustas kogu programmi

Mägede Hääle festival aastal 2019.
Mägede Hääle festival aastal 2019. Autor/allikas: Aleksander Kelpman

Varem Kohtla-Nõmme kaevandusmuuseumi tööstusmaastikul toimunud festival Mägede Hääl kolib tänavu Peipsi äärde Kauksi randa. 9.–10. juulil toimuval festivalil esinevad teiste seas Jaakko Eino Kalevi Soomest, Oko Ebombo Prantsusmaalt, Prins Emanuel ja Inre Kretsen Grupp Rootsist.

Kodumaistest artistidest astuvad festivalil üles Holy Motors, Genka & DEW8, Holy Motors, Saint Cheatersburg, Väike PD ja Alfa Collective.  

"Kui eelmistel aastatel kutsusime avastama Ida-Virumaa tööstusjärgset laengut kaevandusšahtide vibratsioonidest kuni väljasõitudeni maa ja taeva vahele õlitehase katusele, siis tänavu tundsime, et pärast pikka piirangute perioodi on aeg nautida parimat, mida Eesti suvel pakkuda ja kolida tuhamägede vahelt Peipsi äärde Kauksi laulvatele liivadele ja kosutavasse männimetsaõhku," rääkis festivali üks korraldajatest Ivar Murd.

Festivali üks põhiesinejaid on Jaakko Eino Kalevi, kes kuulub Domino tütarplaadifirma Weird Worldi ridadesse. Samuti esineb Kauksi puhkekülas pariislane Oko Ebombo. Rootsi muusik ja DJ Prins Emanuel esineb festivalil kaks korda: kontserdiga koos kaasmaalasest ühemehebändiga Inre Kretsen Grupp ning DJ-setiga peosarja Mutant Disco erikavas.

Genka ja DEW8 esitavad oma selle aasta algul ilmunud ühisalbumit "Oleg". Oma DEW8 produtseeritud ja Genka plaadifirma Legendaarne alt välja antud esikplaadi "Matusebüroo" toob publiku ette noor Tartu räppar Väike PD. Holy Motors jätab seekord elektrikitarrid Tallinna ja annab rannaliival akustilise kontserdi. Saint Cheatersburg esitab oma tänavu taasilmunud plaati "Juan Raton", Alfa Collective pakub jazz-funki, eksperimentaalpopi ja neo soul'i segu, Meisterjaan helilisid parmupilli ja looper'iga ning Poola päritolu Fremen vokaaleksperimente.

Vana ehk Raul Saaremetsa ja Edith Karlsoni kooslus toob reedeõhtusele festivali avamisele teravama ääre. DJ-debüüdi teeb elektroonikaduo Vera Vice ja produtsent Püha Johannes mängib ette valiku omaloomingulist house'i. Rannalaval on ametis ka peosarjade Haigla Pidu, Hard Feeler ja Smoke Break DJ-d.

Koostöös Kino Sõprusega avatakse festivalil rändkino "Družba", mille seansside ühendav teema on unistused, magamine ja kadunud aeg. Linastuvad kaks dokumentaali: Madis Ligema ja Taavi Aruse film gospelansambli Robirohi ärajäänud Ameerika tuurist ning Esko Brothersi varalahkunud räpparile Mängupoi$$ Kärule pühendatud "Välguga löödud". Samuti saab näha tänavu Kultuurkapitali audiovisuaalse kunsti sihtkapitali elutööpreemia pälvinud Mati Küti lühifilmide retrospektiivi "Une-Mati".


Mägede Hääl 2021 programm ja ajakava

Reede, 9. juuli

Rannalava

20.00 Fremen
21.00 Meisterjaan
22.00 Holy Motors
23.00 Vana
00.00 Püha Johannes
01.00 Hard Feeler

Laupäev, 10. juuli

LHV pealava

17.00 Saint Cheatersburg
18.00 Väike PD
19.00 Alfa Collective
20.00 Prins Emanuel & Inre Kretsen Grupp (SE)
21.00 Oko Ebombo (FR)
22.00 Genka & DEW8
23.00 Jaakko Eino Kalevi (FI)

Rannalava

13.00 Vera Vice DJ set
15.00 Smoke Break
19.00 Haigla Pidu: Ats & Kris
00.00 Mutant Disco: Prins Emanuel

Festivalikino "Družba"

14.00 Zbanski Kino & Madis Ligema "Unistus Ameerika tuurist" / "The Tour of Dreams" (2021) 
15.00 Esko Bros "Välguga löödud" (2020)
16.00 Valik filme Mati Küti lühifilmide retrospektiivist "Une-Mati" 

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: