Tallinna Kammermuusika Festivali peaesinejad on Fjodor Rudin ja Kalev Kuljus

Fjodor Rudin
Fjodor Rudin Autor/allikas: Tallinna Kammermuusika Festivali kodulehekülg

24.-29. augustini toimuval XVII Tallinna Kammermuusika Festivali teema on "Torm ja tung." Festivali kavas on kuus eriilmelist kammerkontserti mainekate Eesti ja välisartistide esituses.

Selle aasta tähtesinejad on Viini Filharmoonikute kontsertmeistrina tegutsenud staarviiuldaja Fjodor Rudin ja meie aja üks hinnatumaid oboemängijaid Kalev Kuljus Saksamaalt.

"Nagu ütleb selle aasta teema "Torm ja tung", kõlavad teosed, milles kajastuvad tundeelu tugevad muutused, harmoonilised ja meloodilised kontrastid. Et kuulajal tekiks selgem tervikpilt, on kõik kontserdid seotud kindla teemaga," rääkis kunstiline juht Maano Männi.

Avakontserdi kava viib toob kuulajad "Tormi ja tungi" (Sturm und Drang) lätete juurde, stiilinäitena kõlab Haydni sümfoonia "La Passione" ja festivali resideeruva helilooja Elis Halliku tellimusteos "Passion".

Kontserdil "Noored talendid" saab kuulata ja vaadata rahvusvahelistel lavadel säravaid eesti artiste. Rootsi- Mihkli kirikus toimuv küünlavalguskontsert "Meditatsioon" mõjub seevastu rahustava kontrastina "Tormi ja tungi" meeleoludele.

Festivali galakontserdil Jaani kirikus astuvad üles viiuldaja Fjodor Rudin ning oboemängija Kalev Kuljus kammerorkestri saatel. Festivali lõpetab kontsert "Peale tormi. Kulinaarne õhtu". Traditsiooniliselt antakse festivali galakontserdil üle preemia "Noor muusik 2021".

Tallinna kammermuusikafestivalil esinevad sellised interpreedid nagu viiuldajad Triin Ruubel-Lilleberg, Hans Christian Aavik, vioolamängija Liisa Randalu Saksamaalt, tšellistid Theodor Sink ja Johannes Välja, pianistid Irina Zahharenkova ja Sophia Rahman Suurbritanniast, klarnetist Eneko Iriarte Velasco Hispaaniast, noortest eesti muusikutest koosnev perspektiivikas keelpillikvartett "M4GNET" jpt.

Festivali programmiga saab tutvuda ürituse kodulehel.

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: