Muuseumirotiga pärjatud kultuurikursus "Ela eestlaste elusid" alustab taas

Muuseumirotiga pärjatud kultuurikursus
Muuseumirotiga pärjatud kultuurikursus "Ela eestlaste elusid" ootab septembris uusi osalejaid. Autor/allikas: pressimaterjalid

Eesti Rahva Muuseumi hariduskeskus kutsub Eestis elavaid, kuid siinseid tavasid ja kultuuri veel mitte nii hästi tundvaid inimesi inglise ja vene tugikeelega lühikursustele, mis algavad septembris.

Viis koolituspäeva ning viis õppekäiku viivad osalejad rännakule, kus teetähisteks ajalugu, keel, loodus, toit, kombed ja tavad. Kursuslased arutlevad oma kogemuste üle eri kultuuride vahel liikudes, mis on lihtne ja mis keeruline. Lisaks uutele teadmistele laieneb kursusel suhtlusvõrgustik, koos avastatakse põnevaid paiku Tartus.

Oodatud on täiskasvanud, nii vanad kui noored, kes on Eestis sündinud, hiljuti siia saabunud või elanud siin pikemat aega. Kursuse tugikeeleks on inglise või vene keel. Need osalejad, kes läbivad programmi vähemalt 80% ulatuses, saavad tunnistuse. Üliõpilastel on nüüdsest võimalus kursuse läbimisel ka ainepunkte saada.

ERM-i hariduskeskuse juhataja Kaari Siemeri sõnul on kursustel läinud kolme aasta jooksul osalenud üle 500 Eesti kultuurihuvilise. Kõige vanem osaleja, kes tänu kursusele esmakordselt muuseumisse saabus, oli 96-aastane. 

Kursus "Ela eestlaste elusid" pärjati 2020. aastal nii Tartumaa õpiteo tiitliga kui ka muuseumirotiga (Eesti muuseumide aastaauhind muuseumihariduse edendajale).

Lühikursuse läbiviimist rahastab Integratsiooni Sihtasutus Euroopa Sotsiaalfondi toel.

Kursusele registreerimise tähtaeg on 20. september 2021, registreeruda saab nii vene keeles kui inglise keeles.

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: