Reijo Roos avaldas debüütluulekogu "Kured kotkad kajakad"

Noor kirjanik Reijo Roos.
Noor kirjanik Reijo Roos. Autor/allikas: pressimaterjalid

Noor kirjanik Reijo Roos avaldas oma debüütluulekogu "Kured kotkad kajakad", mille toimetasid Jürgen Rooste ja Mari-Liis Roos ning kujundas Asko Künnap. Teos koosneb kuuest linnunimelisest peatükist, kus Roos räägib nii uljas-nooruslikust armastusest kui ka kodumaade Eesti ja Soome avastamismöllust.

Reijo Roos on noor Eesti-Soome kirjanik ja Eesti kirjanike liidu noorteosakonna juht, kes propageerib eesti keeles y-tähe kasutamist ü asemel.

"Kured kotkad kajakad" ei ole küll Roosi esimene teos, sest 2020. aasta lõpus ilmus tema koostatud eesti- ja soomekeelne luuleantoloogia "Sinisild/Sinisilta", mis pälvis selle aasta jaanuaris taaselustatud Henrik Visnapuu preemia nominatsiooni. Nii "Sinisild/Sinisilta" kui ka "kured kotkad kajakad" on Tallinna ja Helsingi ühislinnas Talsingis välja antud.

Reijo Roosi debüütluulekogu "kured kotkad kajakad" kirjastaja on Näo Kirik. Toimetajad on Jürgen Rooste ja Mari-Liis Roos, kujundaja Asko Künnap.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: