Aprilli lõpus ilmub ingliskeelse Eesti kunsti ajakirja A Shade Colder avanumber

Ingliskeelse Eesti kunsti ajakiri A Shade Colder
Ingliskeelse Eesti kunsti ajakiri A Shade Colder Autor/allikas: KKEK

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus hakkab välja andma uut ingliskeelset ajakirja A Shade Colder, mis ilmub aprilli lõpus.

Ajakirja A Shade Colder eesmärk on leida ühenduslülid Eesti ja muu maailma kunsti vahel, tuues välja ühised teemad, analüüsides regiooni arenguid ja jagada infot siin toimuva kohta. Koos kunstnike, kirjutajate, kuraatorite, disainerite, etenduskunstnike, arhitektide ja teiste Eestis ja mujal tegutsevate loovisikutega pakume me välja uusi viise, kuidas rääkida kohalikust kunstist rahvusvahelisele publikule.

Ajakirja peatoimetaja on Kaarin Kivirähk ja tegevtoimetaja Keiu Krikmann. Kolleegiumi moodustab KKEKi tiim: Marika Agu, Maria Arusoo, Sten Ojavee. Disainerid on Jojo&me ehk Johanna Ruukholm ja Martina Gofman. Veebilehekülg valmis koostöös WWW Stuudioga.

Esimese numbri kaasautorid on Sonya Isupova, Linda Kaljundi, Andreas Kalkun, Piret Karro, Brit Pavelson, Shola von Reinhold, Hanna Samoson ja Jan Verwoert. Pool esimese numbri müügitulust annetatakse Ukraina organisatsioonidele: Ukraina kultuurikeskusele Eestis ja Ukraina kunsti erakorralisele fondile (Ukrainian Art Emergency Fund).

Esimest numbrit esitletakse 21. aprillil Veneetsia biennaalil (koos Islandi kunstiajakirjaga Art in Iceland) ning mais Tallinnas Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse kontoris.

Üks või kaks korda aastas ilmub ajakirja pabernumber, teised numbrid ilmuvad veebis. Kõik numbrid on temaatilised ja ilmuvad vastavalt Eesti ja rahvusvahelise kunstikalendri loogikale.

Ajakirja kaasautorite tasud lähtuvad kunstivälja õiglaste töötasude ettepanekust, mille töötasid välja Maarin Ektermann ja Airi Triisberg ning põhineb kõrgharidusega kultuuritöötaja miinimumtasul.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: