EKKM-is avaneb Diana Tamane näitus oma esiemade tugevusest

Diana Tamane perekonnaportree
Diana Tamane perekonnaportree Autor/allikas: Pressifoto

13. aprillil avaneb Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis läti-eesti kunstniku Diana Tamane isikunäitus "Puudutuse tüpoloogia", mille on kureerinud Peeter Talvistu. Ühtlasi avab EKKM näitusega oma 16. hooaja.

Diana Tamane tutvustab oma suguvõsa naisi nende portreede ja isiklike lugude kaudu. Luues arusaama igaühe saatusest ja sisemisest tugevusest, moodustab "Puudutuse tüpoloogia" ka ühe perekonna koondportree. Tegemist on kunstniku esimese isikunäitusega Tallinnas.

Tamane on Lätis sündinud, kuid Eestis hariduse saanud ning siin elav ja töötav kunstnik. Tema teosed räägivad sageli isiklikel teemadel ja põhinevad kunstniku enda perekonnalool. Nende sisu on aga üldinimlik ja tänu jagatud ajaloole kõigile ka ära tuntav. Tulenevalt erialasest huvist, vaatleb kunstnik portreteeritavaid eelkõige läbi fotomeediumi, kasutades teostes sageli nende endi loodud materjali.

Diana Tamane (1986) resideerub Tartus ja Riias. Ta on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli (BA), LUCA Kunstikooli Bürsselis (MA) ning HISKi postakadeemilisi residentuuriprogrammi Gentis. Peamiselt kasutab ta fotograafiat, kuid teostes sisalduvad ka videod, helid, tekst ja leidobjektid. Peale Eesti on tema isikunäitused toimunud Belgias, Hiinas, Lätis, Prantsusmaal ja Saksamaal. 2020. aastal avaldas kirjastus APE Tamane esimese raamatu "Flower Smuggler", mis võitis Recontres d'Arles raamatuauhinna ning oli nomineeritud Paris-Photo Aperture Foundation'i fotoraamatu auhinnale.

Näituse kuraator Peeter Talvistu on varasemaltki kunstniku Diana Tamane isikunäitust kureerinud, seda 2015. aastal Tartu Kunstimajas.

EKKM-i uue näituse tuurid toimuvad nii eesti, vene, inglise kui ukraina keeles. Avamise päeval 13. aprillil kell 17 toimub näitusel tuur kuraatori ja kunstnikuga. 27. aprillil kell 18 viib Martin Germann läbi ingliskeelse vestluse kunstniku endaga.

Toimetaja: Anna Luther

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: