Galerii: Ivari Ilja valiti EMTA rektoriks tagasi

4. mail valiti Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektoriks professor Ivari Ilja, kelle uus ametiaeg algab septembris ja kestab viis aastat. Praegune kõrgkooli rektor oli ühtlasi ka ainus kandidaat.

Enne hääletamise algust sõnas rektor oma kõnes, et kõrgkooli teaduspõhine õpe peab ka olema loomingulisust toetav ja motiveeriv.

"Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kõige olulisemaks missiooniks on õppe- ja teadustöö rahvusvahelisel tasemel ja selle kaudu Eesti muusika- ja teatrikultuuri ja muusikateaduse kestvuse kindlustamine pikas perspektiivis. Haridus, mida me pakume, peab andma lõpetajale kindluse ja võimekuse tööturul endale koht leida, olla oma erialal kõrgel tasemel professionaal, samas avara pilguga maailma teadvustav ja mõtestav loominguline, kiiretele muutustele paindlikult reageeriv arenenud isiksus, kes viib tulevikku meie sõnumit ja ehitab omakorda ise seda tulevikku," sõnas Ivari Ilja oma kõnes.

Valimiskogu 58 liikmest oli kohal 49 ja hääletusel osales 48 liiget (sest rektorikandidaat hääletamisel ei osale). Ivari Ilja pälvis 44 poolthäält, 4 hääletussedelit olid täitmata.

Toimetaja: Anna Luther

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: