Kultuuriportaal soovitab: USA ja Leedu koostööfilm "Tuhk lumel"

Leedu filmidest teame Eestis üldse piinlikult vähe, seega tasub 2018. aastal PÖFF-il esilinastunud Leedu ja USA koostööfilmile "Tuhk lumel" kindlasti võimalus anda.

1941. aastal valmistub 15-aastane Lina (Bel Powley "Carrie Pilby") kunstikooliks, esimesteks kohtamisteks ja kõigeks, mida suvel on pakkuda. Ühel ööl küüditatakse Lina koos ema ja noorema vennaga Siberisse. Lina isa mõistetakse surma. Lina võitleb kartmatult elu eest, tõotades endale, et kui ta jääb ellu, mälestab ta oma lähedasi ja tuhandeid endasuguseid, jäädvustades nende läbielatu joonistustes ja kirjutustes.

Ta riskib kõigega, pannes oma sõnumid kunsti keelde, lootes, et need jõuavad vangilaagrisse ja annavad isale teada, et nad on elus. Vaid uskumatu jõud, armastus ja lootus aitavad Linal ja tema omastel üle elada ühe päeva teise järel. Ent kas ainult armastusest piisab ellujäämiseks?

Filmis astuvad üles Bel Powley (,,White Boy Rick'', "Printsessid linna peal", ,,Carrie Pilby"), Peter Franzén (telesari "Viikingid'', "Lõvisüda", "Nimed marmortahvlil"), Martin Wallström (telesari "Mr Robot"), Sophie Cookson ("Kingsman: Salateenistus", "Kingsman: Kuldne ring"), Jonah Hauer-King (,,Koera kodutee'') jpt. Režissöör on Marius Markevičius.

"Tuhk lumel" on vaadatav Jupiteris.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: