Kultuuriportaal soovitab: Stanley Doneni seikluskomöödia "Petturid" Jupiteris

Napilt aasta enne "Petturite" ("Charade") valmimist jõudis vaatajate ette esimene James Bondi film "Dr. No" ning spioonifilmidest sai popkornikino leivanumber, kuid see Stanley Doneni klassik on kinnitus sellest, millise pretensioonitu lustiga sedalaadi filme kunagi tehti.

1950. aastate üks olulisemaid Hollywoodi menufilmide lavastajaid Stanley Donen viib selles romantilises ja ootamatute süžeepööretega kelmikomöödias kokku kaks oma aja suurimat staari - Cary Granti ja Audrey Hepburni.

Kaunis pariislanna Regina Lambert (Audrey Hepburn) leiab puhkusereisilt tagasi koju jõudes eest paljaksröövitud korteri. Naine saab teada, et tema abikaasa, kes elas topeltelu, põgenes teadmata suunas koos 250 000 dollariga ja on nüüd mõrvatud. Kuna raha surnukeha juurest ei leitud, hakkavad süütut naist ahistama kolm kurikaela, kes kõik olid kunagi tema mehega seotud. Olukorda tuleb päästma puhkusel kohatud hurmur Peter Joshua (Cary Grant), kellesse Regina ülepeakaela armub. Kuid kui šarmantne džentelmen hakkab pikapeale ise käituma kahtlaselt, peab naine otsustama, kas meest umbusaldada või anda ennast tema hoole alla.

Etteaimamatu puändiga komöödias lööb kaasa tugev näitlejate ansambel, kus peaosalisi kehastanud Hepburni ja Granti kõrval teevad meeldejäävad rollisooritused tuntud koomikud Walter Matthau ning James Coburn.

Hittfilmidega nagu "Puhkus Roomas" (1953), "Ühe nunna elulugu" (1959) ja "Hommikueine Tiffany juures" (1960) kuulsaks saanud Audrey Hepburn (1929-1993) oli filmi valmimise aegu oma karjääri tippvormis. Juba 1930. aastatel koomikuna filmikarjääri alustanud ja hiljem mitmes Alfred Hitchcocki kriminullis ("Loodest põhja poole", "Kurikuulus" jt) osalenud Cary Grantile (1904-1986) jäi "Petturid" aga üheks viimaseks tööks, kus ta kaasa tegi. Filmist valmisid ka mitmed töötlused ja uusversioonid, viimane neist 2003. aastal hindikeelsena. Audrey Hepburn pälvis Regina rolli eest parima naisnäitleja BAFTA auhinna.

"Petturid" on vaadatav Jupiteris.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: