Kultuuriportaal soovitab

Kultuuriportaal soovitab: Katrin Tegova lühifilm "Mia ja Liki" Jupiteris

29.03.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Katrin Tegova värske lühilugu "Mia ja Liki" saab suurepäraselt hakkama eesmärgiga, mis jääb paljudele režissööridele ületamatuks: panna lapsed ekraanil niiviisi mängima, et see mõjuks loomulikult. Väike, aga piinlikult vähe tähelepanu saanud kodumaine filmipärl.

Kultuuriportaal soovitab: Eesti kaastootmisel valminud ajalooline draama "Helene" Jupiteris

28.03.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Antti J. Jokineni "Helene" on üks neid filme, mis võis Eesti vaatajatel vabalt kahe silma vahele jääda: laias laastus on ju tõesti tegemist Soome linalooga, kuid tegemist on kahtlemata kinnitus meie filmitööstuse kvaliteedist, kuna suurem osa tehnilisest meeskonnast oli Eestist ning ka võtted on tehtud laias laastus just siin.

Kultuuriportaal soovitab: komöödiaklassika "Monty Python ja Püha Graal" Jupiteris

21.03.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Tehakse ju praegugi nalja, aga miskipärast pöördume ikka ja jälle Monty Pythoni juurde tagasi. 1975. aastal valminud täispikk mängufilm "Monty Python ja Püha Graal" on nende ilmselt parim töö, mis ei ole aastakümnetega grammigi oma võlust kaotanud.

Kultuuriportaal soovitab: Leida Laiuse "Libahunt" Jupiteris

20.03.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Leida Laiuse 100. sünniaasta tähistamiseks on parim moodus tema filme vaadata! Eks neid linateoseid, millest alustada võiks, on muidugi palju, aga Eesti ühe olulisema kirjandusteose, August Kitzbergi "Libahundi" ekraniseering on meie filmiloos põhjendamatult tähelepanuta jäänud.

Kultuuriportaal soovitab: dokfilm "Keelemässaja Mati Hint" Jupiteris

15.03.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Emakeelepäev jäi küll selleks korraks selja taha, aga see ei tähenda, et eesti keelest ja meelest mõtlemise peaks kohe lõpetama. Annika Koppeli mullu valminud dokfilm "Keelemässaja Mati Hint" ei rapsi ega kihuta, see on keeleinimesele kohaselt vaikne ja tasane, kuid kuskil sügavamal pinna all ka õrnalt mäslev.

Kultuuriportaal soovitab: "Maestro Ennio" Jupiteris

11.03.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... "The Good, the Bad and the Ugly", "The Untouchables", "The Hateful Eight" jne jne – Itaalia helilooja Ennio Morricone osatähtsust filmikunstis läbi enam kui seitsme aastakümne vältel on keeruline üle hinnata. Tema omapärane helikeel ei aidanud ainult kujundada spagetivesterni nägu, vaid on mõjutanud mitmete põlvkondade jooksul ka helikunsti ja muusikat laiemalt.

Kultuuriportaal soovitab: parima dokfilmi Oscari nominent "Navalnõi" Jupiteris

09.03.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Suurte Oscari-fännide jaoks on omaette katsumus, kuidas enne auhinnagalat võimalikult palju nomineeritud filme ära vaadata. Viimastel aastatel jääb tänu voogedastusplatvormide võidukäigule üha vähem lünki sisse, õnneks aitab üht puudujäägi parandada ka Jupiter, kust saab näha mullu valminud dokfilmi "Navalnõi", mis on nomineeritud ka Oscarile.

Kultuuriportaal soovitab: Sean Bakeri "Florida projekt" Jupiteris

07.03.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Režissöör Sean Bakeri 2017. aastal valminud "Florida projekt" on imeline näide sellest, kuidas rääkida keerulistest teemadest, traagikatest, lootusetusest niiviisi, et see ei mõju lämmatavalt, vaid rikastab, paneb mõtlema ja muudab meid kõiki grammikese paremateks inimesteks. Imeline film, mille vaatamine peaks olema kohustuslik.

Kultuuriportaal soovitab: Sander Joone hinnatud lühianimatsioon "Sierra" Jupiteris

27.02.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... On filmid, mille võib vahele jätta; on filmid, mida võib vaadata, aga ega midagi ei juhtu, kui nägemata jääb ning on filmid, mille vaatamine peaks kohustuslik olema. Üks selliseid on Sander Joone möödunud aastal mööda maailma rännanud ja kümneid auhindu noppinud lühianimatsioon "Sierra".

Kultuuriportaal soovitab: Eesti-Läti-Leedu koostööfilm "Laulud rebasele"

16.02.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... PÖFF-il maailmaesilinastunud "Laulud rebasele" on küllalt unikaalne film, sest kui palju suudame me nimetada linateoseid, mis on valminud kolme Balti riigi koostöös? Sellele vaatamata ei tea sellest filmist praktiliselt mitte keegi, seega hea võimalus heita pilk ühele viimaste aastate vähemräägitud Eesti kaastootmisele.

Kultuuriportaal soovitab: Woody Alleni "Vihmane päev New Yorgis" Jupiteris

14.02.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Muidugi, Woody Allen on filmimaailmas omamoodi persona non grata ja 2019. aastal ilmunud "Vihmane päev New Yorgis" pole kindlasti tema parim film, aga kui te otsite sobivat vaatamist sõbrapäevaks, siis on raske paremat kandidaati leida.

Kultuuriportaal soovitab: lühianimatsiooni Oscari nominent "The Flying Sailor"

09.02.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Enamasti jäävad lühianimatsiooni Oscari nominendid Eesti vaatajatel nägemata, sest Ameerikas korraldatakse neile erilinastusi ning tasuta veebiruumis on neist kättesaadavad vaid üksikud. Nüüd aga on õnneks tore erand: tänavu lühianimatsiooni Oscarile nomineeritud kurbnaljakas "The Flying Sailor" on täiesti vabalt ka Eestis nähtav.

Kultuuriportaal soovitab: värske Itaalia draama "Kolm korrust" Jupiteris

07.02.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Itaalia režissöör Nanni Moretti draama "Kolm korrust", mis esilinastus 2021. aastal Cannes'i filmifestivalil, jõudis mullu ka Eesti kinolevisse, aga tuhises sealt nii märkamatult läbi, et ega keegi seda naljalt vaatama läinudki. Nüüd on õnneks film ka Jupiteris kättesaadav, seega kasutage võimalust korraks lihtsa vaevaga Rooma reisida.

Kultuuriportaal soovitab: Joosep Matjuse loodusfilm "Tuulte tahutud maa" Jupiteris

01.02.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Ajalooliselt on Eesti on tulnud tugev loodusfilmimaa, kuid viimasel ajal on neid piinlikult vähe ilmunud. Muidugi, "Suur soo" sai õnneks kõvasti tähelepanu ning ka vääris seda igati, kuid viimaste aastate kõige märgilisem ja suurejoonelisem loodusfilm on siiski EV100 raames valminud "Tuulte tahutud maa", mida tasub aeg-ajalt üle vaadata.

Kultuuriportaal soovitab: parima dokumentaalfilmi Oscarile nomineeritud "Kildudest maja" Jupiteris

24.01.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Parima dokumentaalfilmi Oscar on üks neid preemiaid, millega on viimastel aastatel hästi läinud: Eesti filmilevitajate ja festivalide programmikoostajate hulgas on piisavalt head spetsialistid, et kõik nominendid jõuavad üldjuhul vaatajate ette. Sel korral on aga eriti hästi: värskelt parima dokfilmi Oscarile nomineeritud "Kildudest maja" saab vaadata ka Jupiterist.

Kultuuriportaal soovitab: Ilmar Raagi "Eestlanna Pariisis" Jupiteris

21.01.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Eesti filmil on olnud viimase kümmekonna aasta jooksul väiksemaid ja suuremaid võite, on olnud kordaminekuid kodumaal kui ka läbilööke rahvusvaheliselt, aga ühest õnnestumisest räägitakse liiga vähe: kuidas sai Ilmar Raag oma 2012. aastal valminud filmi "Eestlanna Pariisis" prantsuse kinolegendi Jeanne Moreau?

Kultuuriportaal soovitab: Viive Ernesaksa muusikaga "Keskpäev" Jupiteris

20.01.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Eks paljud meist mäletavad Viive Ernesaksa põhiliselt "Virgutusvõimlemise" kaudu, aga samavõrd oluline on teha töö heliloojana Eesti ühe parima noortefilmi "Keskpäev" juures. Seega kui lirtsuvast lörtsitalvest on villand, siis unistage korra veel mägede taga olevast suvest!

Kultuuriportaal soovitab: Eik Erik Siku lühidokumentaal "Nõudehullud" ETV-s

19.01.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... "Eesti lugude" uus hooaeg alustab igati hoogsa filmiga: muusikuna tuntud Eik Erik Siku "Nõudehullud" on täis nooruslikku energiat – Eik loeb ka ise voice-over'it – ja mõnusat muretust, mistõttu veereb pooltund filmi seltsis märkamatult mööda. Mattias Tirmaste muusika väärib ka veel eraldi tähelepanu!

Kultuuriportaal soovitab: mullu Neitsi Maali pälvinud dokfilm "Üht kaotust igavesti kandsin" ETV-s

18.01.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Praegustel keerulistel aegadel otsivad inimesed tihti filmidest lohutust, rõõmu ja meelelahutust, Carlos Lesmese Neitsi Maaliga pärjatud dokfilm "Üht kaotust igavesti kandsin" ei paku ühtki neist. Aga vahel tasubki eelmainitud kriteeriumitest kaugemale vaadata ning lasta filmil oma maailma avardada.

Kultuuriportaal soovitab: dokfilm "The Best of Salieri ehk Mina, Eesti režissöör" Jupiteris

17.01.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Kui peaks tooma Eesti filmimaastikult välja fenomene, sest üks kummalisemaid neist on kahtlemata Manfred Vainokivi: hinnatud produtsent, filmikunstnik ja -operaator, aga samas ka tõeliselt veider lavastaja, kelle kõige kummalisem (heas mõttes!) film on 2021. aastal valminud koomiline autoportree "The Best of Salieri". Kõik need, kellel huumorimeel puudub, jätku film pigem vaatamata...

Kultuuriportaal soovitab: hinnatud Saksa mängufilm "Teiste elu" Jupiteris

16.01.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Režissöör Florian Henckel von Donnersmarcki täispikk debüüt, 2006. aastal valminud "Teiste elu" on endiselt üks selle sajandi tugevamaid Saksa mängufilme, mistõttu peaks selle vaatamine olema igale filmihuvilisele lausa kohustuslik. Samas tasub meeles pidada, et mõni aasta hiljem tegi Donnersmarck põike Hollywoodi ja lavastas täiesti mõttetu filmi "Turist"...

Kultuuriportaal soovitab: hinnatud Maroko draama "Aadam" Jupiteris

13.01.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Režissöör Maryam Touzani 2019. aastal valminud "Aadam" on pealtnäha üks pisike-pisike draama, kuid film hakkab tasahilju enda kihte maha koorima ja sealt alt paljastub ootamatult suur süda. Kindlasti viimaste aastate parim Pimedate Ööde filmifestivali avafilm.

Kultuuriportaal soovitab: dokfilm "Andrei Tarkovski. Film kui palve" Jupiteris

12.01.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Otsin ise tihti mooduseid, kuidas ebanormaalselt kiiretel argipäevadel aeg maha võtta ja korraks tempo täielikult maha rahustada. Hea variant selleks on vaadata 2019. aastal valminud dokfilm "Andrei. Tarkovski. Film kui palve", mis kõnnib koos režissööri endaga läbi tema karjääri, ent tegeleb samal ajal ka palju suuremate ja keerulisemate küsimustega.

Kultuuriportaal soovitab: Ken Loachi "Kahjuks ei olnud teid kohal" Jupiteris

11.01.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Briti lavastaja Ken Loachi linateosed ei paku kunagi ülemäära lusti ja rõõmu, aga tema tröösti ja tumedust täis lugudest koorub siiski alati välja omajagu lootust. 2019. aastal valminud "Kahjuks ei olnud teid kohal" on just selline film: valusalt aus, aga liigutav ja südamlik.

Kultuuriportaal soovitab: Sandra Jõgeva dokfilm "Mare Tralla saladus" Jupiteris

10.01.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Sandra Jõgeva eelmist dokfilm "Armastus" ümbritses kõikvõimalike skandaalide oreool ning kumu käis filmist endast mitu sammu eespool. Aga ärge laske end sellest segada, värske dokfilm "Mare Tralla saladus" maalib ausa ja eheda pildi mitte-elitaarsest kunstnikust. Selliseid kunstidokke on rohkem vaja!

Kultuuriportaal soovitab: trollide armulugu "Piir" Jupiteris

09.01.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Möödunud aasta üks hinnatumaid linateoseid ERR-i filmiaasta ülevaates oli Ali Abassi "Püha ämblik", kuid suurema läbilöögi saavutas ta just oma eelmise filmiga "Piir", mida võib nimetada korraga nii õudus- kui ka armastuslooks. Enne vaatamist soovitan aga endalt küsida, kas soovite näha keevalist armulugu kahe trolli vahel...

Kultuuriportaal soovitab: Jaanis Valgu dokfilm "Ahto. Unistuste jaht" Jupiteris

06.01.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Ei ole just palju Eesti dokumentaale, mida võib vabalt ka seiklusfilmideks nimetada. Jaanis Valgu 2018. aastal valminud "Ahto. Unistuste jaht" on tänaseks põhjendamatult unustusehõlma vajunud, sest tegemist on nn arhiividokumentaalide meistriklassiga, mis vääriks igati ka rahvusvahelist tähelepanu.

Kultuuriportaal soovitab: Moonika Siimetsa dokfilm "Kaks tundi õnneni" Jupiteris

05.01.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Kui enamasti räägitakse kalevipoegadest ikka läbi stereotüüpide, siis Moonika Siimets vaatab Soomes töötavate eestlaste küsimust palju avarama pilguga. Tänu sellele on "Kaks tundi õnneni" korraga nii valusalt traagiline kui ka lohutavalt südamlik.

Kultuuriportaal soovitab: Rainer Sarneti dokfilm "Vaino Vahingu päevaraamat" Jupiteris

04.01.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Enamik Eesti portreedokumentaalid on küllalt sarnased ning oma vormilt traditsioonilised, Rainer Sarnet murdis aga oma dokiga "Vaino Vahingu päevaraamat" kõik müürid maha ja tegi asju nii, nagu keegi teine naljalt ei tee. Film, mis on teeninud auga välja koha Eesti parimate dokkide hulgas.

Kultuuriportaal soovitab: Ryusuke Hamaguchi "Drive My Car" Jupiteris

03.01.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Jaapani lavastaja Ryusuke Hamaguchi 2021. aastal vaatajate ette jõudnud "Drive My Car" on ideaalne linateos, millega uut aastat alustada: kolmeks tunniks saab aja maha võtta ning minna koos filmiga rännakule, mis surub ootamatult ka vaatajale peegli näkku ning sunnib meid seisma silmitsi ka isiklike pahedega. Aga pärast vaatamist lähme 2023. aastale kindlasti parema inimesena vastu!

Kultuuriportaal soovitab: auhinnatud draamakomöödia "Lucky" Jupiteris

02.01.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... John Carroll Lynchi "Lucky" on mitmete auhindadega pärjatud minimalistlik ja tundlik draamakomöödia, mille peaosas särab 90-aastane Harry Dean Stanton.

Kultuuriportaal soovitab: auhinnatud draama "Eestlanna Pariisis" Jupiteris

31.12.22 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Aasta viimasel päeval soovitame vaadata mitmeid auhindu võitnud draamat "Eestlanna Pariisis".

Kultuuriportaal soovitab: hoogne seikluskomöödia "Sangarid" Jupiteris

30.12.22 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Film "Sangarid" saab alguse 1980. aastate Eestis. Kolm Tallinna kutti põgenevad Nõukogude Liidust välismaale, et vabas maailmas Rootsis elada just nii nagu nähtud telesarjades "Miami Vice", "Knight Rider" ja "Santa Barbara".

Kultuuriportaal soovitab: Raimo Jõeranna dokfilm "Kukerpillide rapsoodia" Jupiteris

26.12.22 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Kuigi kodumaised muusikadokumentaalid koguvad kinolevis alati kiduralt vaatajaid, on rõõmustav, et neid ikka ja jälle tehakse. Raimo Jõeranna "Kukerpillide rapsoodia" on rahulik rännak koos Eesti kultusansambliga, kuhugi kiiret ei ole, seega igati sobilik film pühaderammestuse taustale.

Kultuuriportaal soovitab: "Blackadderi jõululaul" Jupiteris

25.12.22 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Erinevaid variatsioone Charles Dickensi lühijutust "A Christmas Carol" on lugematult hulgal, alates komejantidest lõpetades tumedamate, otsapidi õudsfilmilike lahendustega. Legendaarse Briti komöödiasarja "Blackadder" versioon aga vajutab mõistagi huumoripedaali põhja.

Kultuuriportaal soovitab: Louis Garreli lavastatud ulmekomöödia "See uus maailm" Jupiteris

23.12.22 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Kas üldse kellelgi õnnestus seda filmi Eesti kinodes näha? Louis Garreli lavastatud väike, aga kõigiti pöörane ulmekomöödia "See uus maailm" tuhises tänavu kinolevist nii kiiresti läbi, et isegi filmikriitikud magasid selle maha. Õnneks aitab Jupiter nüüd vea parandada.

Kultuuriportaal soovitab: Mark Soosaare "Jõulud Vigalas" Jupiteris

19.12.22 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Noh, nime poolest on 1980. aastal valminud Mark Soosaare mängufilm "Jõulud Vigalas" üks väheseid Eesti jõulufilme, kuid ärge laske end sellest eksitada: verivorsti ja pühadehõllanduse kõrvale linateos ikkagi tingimata ei sobi. Aga miks on "Visa hing" kuidagi rohkem jõulufilm kui Soosaare linateos? Ega tingimata polegi.

Kultuuriportaal soovitab: parima võõrkeelse filmi Oscariga pärjatud "Järgmine ring" Jupiteris

18.12.22 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Kui keegi võis kunagi kahelda (tahaks küll seda inimest kohata!), et Mads Mikkelsen ei ole tippnäitleja, siis pärast Thomas Vinterbergi 2020. aasta filmi "Järgmine ring" vaatamist ei tohiks tema võimetes küll enam mingit kahtlust olla. Lisaks on tegu vist ühega vähestest filmidest, mis näitab alkoholismi korraga nii positiivse kui ka negatiivse külje pealt.

Kultuuriportaal soovitab: Ruben Östlundi "Ruut" Jupiteris

07.12.22 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Eks paljude vaatajate jaoks on "Euroopa kino" kui sõimusõna: seal on palju sellist, mis tegelikult suuremat tähelepanu ei vajagi, kuid Ruben Östlund on heas mõttes erand, kelle viimased filmid on julgelt murdnud maha barjäärid kommertspubliku ja arthouse'i fännide vahel.

Kultuuriportaal soovitab: diplomaatia tagatubadesse piiluv dokfilm "President, Euroopa ja sõda"

29.11.22 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... On mõned kohad, kuhu ilmselt kaamerasilm kunagi ei pääse. Suurbritannia kuninga magamistoa ukse vahelt ilmselt keegi sisse piiluda ei saa, kui vanahärra seal õndsat und magab. Umbes sama ebatõenäoline tundus võimalus kunagi kuulda, kuidas Macron ja Putin oma montypythonlikke telefonikõnesid pidasid. Ja võta näpust, see on filmi pandud! Rangelt soovituslik vaatamine.

Kultuuriportaal soovitab: dokfilm "Whitney. Luba mul olla mina ise" Jupiteris

21.11.22 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Viimastel aastatel on valminud uskumatult palju dokfilme Whitney Houstonist, sel aastal lisandub ritta ka mängufilm "I Wanna Dance With Somebody". Õnneks väärivad aga enamik neist filmidest vaatamist, seega võib ka 2017. aastal valminud filmile "Whitney. Luba mul olla mina ise" ("Whitney: Can I Be Me?") võimaluse anda.

Kultuuriportaal soovitab: sissejuhatus jalgpalli MM-iks ehk mängufilm "Mina olen Zlatan"

17.11.22 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Spordihuvilise kultuuripubliku jaoks saab seekordne jalgpalli MM keeruline olema: aasta viimased kuud kuluvad enamasti nende kultuurilünkade täitmiseks, mis eelmise kümne kuu jooksul lugemata-nägemata-kuulamata jäänud. Aga kuidas jalgpall sinna kõrvale mahub? Vastust sellele küsimusele ei tea veel keegi, aga ega ei tasu selle pärast ka liialt muretseda, vaid võib end juba jalgpallisoonele viia, vaadates ära mullu valminud mängufilmi "Mina olen Zlatan".

Kultuuriportaal soovitab: põhjanaabrite kangelaslugu "Kõige õnnelikum päev Olli Mäki elus" Jupiteris

16.11.22 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Soome režissööri Juho Kuosmaneni viimase filmi "Kupee nr. 6" triumfi tahame pidada osalt ka enda omaks, seega on igati kohane ära vaadata ka tema debüütfilm "Kõige õnnelikum päev Olli Mäki elus", mis räägib põneva loo põhjanaabrite spordiajaloost.

Kultuuriportaal soovitab: mosaiikne ulmedraama "Transiit" Jupiteris

14.11.22 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Christian Petzoldi 2018. aastal valminud "Transiit" on meisterlik näide sellest, kuidas ulmefilmi saab teha ka ilma suurema ulmeta: siin ei lenda kosmoselaevu ja tulnukad ei loiva mööda tänavaid, aga müstika ja ulmad on filmimaailma igas hetkes olemas.

Kultuuriportaal soovitab: liigutav koerafilm "Hulkurid" Jupiteris

09.11.22 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... 2016. aastal korjas Eesti kinolevis väga korralikult publikut dokfilm "Kedi", mis rääkis Istanbuli tänavakassidest, mullu valminud "Hulkurid" ("Stray") on filmi mõtteline järg või kaksikvend: sel korral on fookuses Türgi linnades uitavad peremeheta koerad.

Kultuuriportaal soovitab: Raul Tammeti tulnukafilm "Pulmapilt" Jupiteris

07.11.22 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... "Pulmapilt" on vist ainus eestlase poolt tehtud film, mis pretendeerib tõsiseltvõetava tulnukafilmi tiitlile pärast Kromanovi "Hukkunud Alpinisti hotelli". Üks neid unustatud filme, mida igal võimalusel inimestele meelde tuletan ja palun üle vaadata, sest tänu heale stsenaariumile ja kavalatele võtetele mõjub "Pulmapilt" ka tänasel päeval moodsalt.

Kultuuriportaal soovitab: Heilika Pikkovi dokfilm "Õlimäe õied" Jupiteris

03.11.22 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Viimase kümmekonna aasta Eesti dokisaagist on Heilika Pikkovi "Õlimäe õied" üks liigutavamaid teoseid. Tänaseks meie hulgast lahkunud nunn Ksenja täiesti uskumatu elukaar rullub vaataja ees lahti kaasahaaravalt ning jätab rohkelt ruumi ka üldistusteks ja laiemateks mõttearendusteks.

Kultuuriportaal soovitab: poeetiline dokumentaalfilm "Gunda" Jupiteris

02.11.22 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Paberil kõlab "Gunda" nii napakalt, et seda on isegi raske uskuda: mustvalge ja sõnadega dokfilm taluloomade elust. Aga režissöör Victor Kossakovsky teeb seda sellise julge autorikäega, et lihtsalt vaatad ja imestad. Kahtlemata üks möödunud aasta olulisemaid dokfilme.

Kultuuriportaal soovitab: emotsionaalne draama "Meie sõber" Jupiteris

01.11.22 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... 2019. aastal valminud "Meie sõber" ("Our Friend") on üks neist Ameerika filmidest, mis võtab kampa tippnäitlejad ja mõjub igati kui A-kategooria kino, kuid lõplik tervik töötab ikkagi ennekõike indie-vaimule.

Kultuuriportaal soovitab: Oskar Lehemaa lühiõudusfilm "Karv"

31.10.22 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Oktoobri viimasel päeval tähistatakse teadupärast Halloweeni ning sel puhul tuleb ikka mõni hea õudusfilm ette võtta. Ja noh, ega meil neid kodumaiseid õõvafilme liiga palju ei ole, mille seast valida, Oskar Lehemaa pöörane ja šokeeriv lühifilm "Karv" sobib aga valatult.

klassikaraadio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: