Kultuuriportaal soovitab

Kultuuriportaal soovitab: Leos Caraxi "Annette" Jupiteris

02.10.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... 2021. aastal valminud muusikali "Annette'i" soovitades peab olema ettevaatlik. Keskmine muusikalifänn kukub Leos Caraxi hulluse peale ilmselt kummuli, aga need, kellel imalate filmilaulude peale üldjuhul süda läikima hakkab, võiksid küll Sparksi anti-popmuusika peale rõõmustada.

Kultuuriportaal soovitab: Lennart Meri dokfilm "Veelinnurahvas" Jupiteris

28.09.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Lennart Meri tegemisest räägime ikka ja jälle, aga tasub siiski mõne aja tagant endale meelde tuletada, et kõige muu kõrval oli ta Eesti vaat et kõige tähelepanuväärsem antropoloogiline dokumentalist. Juba tema debüütfilm "Veelinnarahvas" annab sellest ilmekalt aimu.

Kultuuriportaal soovitab: Wong Kar-Wai "Chunking Express" Jupiteris

25.09.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Hong Kongi lavastaja Wong Kar-Wai debüütfilm "Chunking Express" näitab ära suurema osa neist trikkidest, mida lavastaja oma tulevases karjääris kasutab. Rääkimata sellest, et tegu on ühe kõige maagilisema romantilise draamaga läbi aegade.

Kultuuriportaal soovitab: hinnatud Taani draama "Ärtuemand" Jupiteris

20.09.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Režissöör May el-Tokhai 2019. aastal ilmunud "Ärtuemand" oli üks neid filme, mis tabas mind täiesti ootamatult. Linateos hiilib vaatajale salamahti selja tagant ligi ja annab siis täiesti tühjast kohast vasaksirge, seega olge hoiatatud!

Kultuuriportaal soovitab: Eesti-Gruusia koostööfilm "Mandariinid" Jupiteris

18.09.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Suudate uskuda, et "Mandariinid" saab sel aastal kümne aastaseks? Õnneks ei möödunud aastad filmi püdelaks närinud, vaid režissöör Zaza Urushadze linateos poeb endiselt sama kiirelt südamesse ja liigutab sügavalt.

Kultuuriportaal soovitab: poliitiline põnevusfilm "Kairo vandenõu" Jupiteris

12.09.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Mullu Cannes'i filmifestivalil linastunud "Kairo vandenõu" on imeline näide sellest, kuidas žanrifilmi – antud juhul siis trilleri – võib panna tööle ka kõige ootamatumas keskkonnas, kaotamata seejuures sisulist sügavust.

Kultuuriportaal soovitab: Jean-Luc Godardi "Viimsel hingetõmbel" Jupiteris

11.09.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Olete äkki kunagi mõelnud, mis võiks olla läbi aegade kõige cool'im film? Ilmselt konkureerivad sellele tiitlile ka mõned algusaegade Bondid, aga tegelikult on ainult üks õige vastus: Jean-Luc Godardi debüütfilm "Viimsel hingetõmbel" oma mosaiikse vormi, hüpnootilise kaameratöö ning häbematult tuusa Belmondoga defineerib, mida üldse cool tähendab.

Kultuuriportaal soovitab: Kaupo Kruusiaugu portreefilm "Machina Faust" Jupiteris

07.09.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Liiga tihti näeme dokfilmide puhul seda, et režissöör jääb tegelikult oma portreteeritavale alla ega suuda pealispinnast läbi murda, Kaupo Kruusiauk aga on püüdnud Maria Fausti kinni kogu eheduses, aususes ja hullpöörases energias. Dokfilm kui energiapomm.

Kultuuriportaal soovitab: hinnatud kodumaine dokfilm "Üht kaotust igavesti kandsin" Jupiteris

06.09.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Vahel võib dokfilme vaadates ka mõnus olla, aga Carlos E. Lesmesi "Üht kaotust igavesti kandsin" puhul see tõele ei vasta. Õnneks või kahjuks, see sõltub juba vaatajast, aga film avab meile maailma, kuhu parimagi tahtmise juures mitte kunagi sattuda ei tahaks.

Kultuuriportaal soovitab: Vallo Toomla portreefilm "Marju Lepajõe. Päevade sõnad" Jupiteris

04.09.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Uue kooliaasta alguseks on raske leida midagi paremat kui Marju Lepajõe palsamina mõjuvad sõnad. "Marju Lepajõe. Päevade sõnad" on õrn ja lootustandev, nii lihtne, aga vahel polegi midagi keerulist vaja.

Kultuuriportaal soovitab: Luc Bessoni kultusfilm "Leon" Jupiteris

31.08.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Arvestades, et Veneetsia filmifestivalil tuleb välja prantsuse lavastaja Luc Bessoni uus film "Dogman", mida loodetavasti saavad ka Eesti vaatajad peagi näha, tasub ära vaadata ka tema tähelennule aluse pannud "Leon". Veel enam, filmis teeb imelise rolli tol hetkel vaid 12-aastane Natalie Portman.

Kultuuriportaal soovitab: kodumaine spordidokumentaal "Lõvide vennaskond" Jupiteris

24.08.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Spordidokumentaali kvaliteedi märk peaks olema see, et suudetakse kõnetada ka inimest, kellele sport üldjuhul absoluutselt korda ei lähe. Kaor Koka ja Mikk Jürjensi "Lõvide vennaskond" on just selline dokumentaal, mis avab rohkem isegi Eesti lähiajalugu, kuid teeb seda lihtsalt läbi legendaarsete vutimeeste.

Kultuuriportaal soovitab: Marianna Kaadi dokfilm "14 käänet" Jupiteris

22.08.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... 2017. aastal valminud Marianna Kaadi dokfilm "14 käänet" heidab väga empaatilise, aga samas lõikavalt terava pilgu eestivene perekondadele ning nende muredele-rõõmudele. Kohustuslik vaatamine eile, täna ja homme.

Kultuuriportaal soovitab: võõrkeelse filmi Oscari võitnud "Järgmine ring" Jupiteris

19.08.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Haarates kinni teooriast, et inimestele tuleks kasuks, kui nende veres oleks pidevalt väike annus alkoholi, alustavad kooliõpetajad filmis "Järgmine ring" eksperimenti ja püüavad iga päev pidevat ning kerget joobeseisundit hoida.

Kultuuriportaal soovitab: Heino Parsi "Operaator Kõpsi" filmid Jupiteris

17.08.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Ilmselt oli enamike eestlaste esimene kokkupuude nukufilmiga just Heino Parsi "Operaator Kõpsi" filmid, aga millal keegi neid viimati vaatas? Jupiterist saab mugavalt järgemööda kõik neli filmi ära vaadata, seega tuleb juhust kasutada.

Kultuuriportaal soovitab: "Jumalamaa" Jupiteris

14.08.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Islandi režissööri Hlynur Pálmasoni 2022. aastal Cannes'i filmifestivalil linastunud "Jumalamaa" on põhjamaiselt ilus ja karge.

Kultuuriportaal soovitab: anime-lavastaja Mamoru Hosoda "Mirai tulevikust" Jupiteris

10.08.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Paar päeva tagasi andsime soovituse Jaapani lavastaja Mamoru Hosoda filmile "Belle", aga üks soovitus ei jää teiseta: Jupiteri vahendusel on tasuta vaadatav ka tema 2019. aastal valminud linateos "Mirai tulevikust".

Kultuuriportaal soovitab: Vincent van Gogh'i eluloofilm "Igaviku väravas" Jupiteris

08.08.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... 2018. aastal valminud "Igaviku väravas" jooksis ka Eesti kinolevist toona üsna märkamatult läbi, aga see pole eluloofilmide puhul sugugi haruldane. Filmile tasub aga võimalus anda juba pelgalt Willem Dafoe hullumeelse peaosa tõttu, võib isegi öelda, et enamus filmist seisabki vaid tema õlgadel.

Kultuuriportaal soovitab: anime-lavastaja Mamoru Hosoda "Belle" Jupiteris

07.08.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Juba see on suur asi, kui värske anime jõuab Eesti kinolevisse, aga et viimaste aastate hinnatuimat anime-hitti, Mamoru Hosoda "Belle'i" saab Jupiterist tasuta vaadata on ikka täielik kingitus. Võtke see kingitus vastu!

Kultuuriportaal soovitab: erisaade "Suur sünnipäevapidu. Viljandi folk 30"

31.07.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... 27. juulist 30. juulini peeti maha suur pärimusmuusika pidu, mis tähistas rohkete kontsertidega Viljandi pärimusmuusika festivali 30. juubelit.

Kultuuriportaal soovitab: Matti Nykäneni elust rääkiv "Matti" Jupiteris

29.07.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Matti Nykänen võitis neli olümpiakulda, seitse maailmameistritiitlit ja neli maailma karika üldvõitu. Suuskadel lendas ta nagu kotkas, ent Matti eraelu on olnud täis katastroofilisi hädamaandumisi.

Kultuuriportaal soovitab: Pärnu muusikafestivali kontserdid Jupiteris

27.07.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Tore, et elame ajastul, kus kõik on vaid paari nupulevajutuse kaugusel, sest tänu sellele on võimalus neil, kes Pärnu muusikafestivalile ei jõudnud, festivalist Jupiteri ja Klassikaraadio vahendusel siiski osa saada.

Kultuuriportaal soovitab: "Astrid Lindgreni rääkimata lugu" Jupiteris

25.07.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Film "Astrid Lindgreni rääkimata lugu" räägib armastatud kirjaniku noorusaja eluseikadest ning teemadest, millest Lindgren ise oma eluajal rääkida ei soovinud.

Kultuuriportaal soovitab: dokfilm "Varda kui Agnes" Jupiteris

23.07.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Viimati soovitasime Jane Birkini mälestuseks vaadata värsket dokfilmi "Charlotte Jane'ist", nüüd jätkame järgmise kinolegendiga. Agnes Varda jõudis enne oma surma panna kokku autobiograafilise dokfilmi "Varda kui Agnes", mis heidab valgust tema pikale karjäärile.

Kultuuriportaal soovitab: Jane Birkini mäletuseks dokfilm "Charlotte Jane'ist"

21.07.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Näitleja ja lauljana tuntud Charlotte Gainsbourg portreteerib filmis "Charlotte Jane'ist" ("Jane par Charlotte") oma ema, lauljat, näitlejat ja moeikooni Jane Birkinit. On keeruline leida paremat moodust, kuidas mälestada ja meenutada 76-aastasena meie seast lahkunud Prantsuse legendi.

Kultuuriportaal soovitab: Mika Kaurismäki "Meisterkokk Cheng" Jupiteris

18.07.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Mõne nädala pärast jõuab Eesti kinodesse Mika Kaurismäki värske film "Toriseja ja Escort", seega igati kohane on uuesti ette võtta tema 2019. aastal valminud mõnusalt kerge komöödia "Meisterkokk Cheng".

Kultuuriportaal soovitab: Dorian Supini "Arvo Pärt - isegi kui ma kõik kaotan" Jupiteris

15.07.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Sel korral soovitame ette võtta hiljuti meie seast lahkunud režissöör Dorian Supini intiimse ja tundliku portreefilmi Arvo Pärdist. Film avab maestro elufilosoofiat, loometausta ning näitab lihtsaid hetki pere ja lähedastega.

Kultuuriportaal soovitab: Rene Vilbre "Röövlirahnu Martin" Jupiteris

13.07.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Arvestades asjaolu, et ma olen kuulnud nii mõnestki kassist, kellele on Nitram nimeks pandud, võib väita, et "Röövlirahnu Martin" on Eesti koguperefilmide ja kassinimede ajalukku sügava jälje jätnud. Mõnusalt krutskeid täis film, mis sobib vaatamiseks nii lastele kui ka täiskasvanutele.

Kultuuriportaal soovitab: Paolo Genovese "Täiuslikud võõrad" Jupiteris

10.07.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Paolo Genovese draama "Täiuslikud võõrad" paneb mõtlema, kui hästi me oma lähedasi tegelikult teame.

Kultuuriportaal soovitab: nostalgiline "Klaabu, Nipi ja Tige Kala" Jupiteris

07.07.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Seekord soovitame võtta ette rännaku lapsepõlve ja Klaabu seiklustele kaasa elada, sest see munakujuline tegelane on küll end vist iga eestlase südamesse sättinud.

Kultuuriportaal soovitab: Ilmar Raagi auhinnatud "Kertu" Jupiteris

04.07.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Ilmar Raagi draamafilm "Kertu" saab tänavu kümneaastaseks ning on tagumine aeg film uuesti vaatamisplaani võtta.

Kultuuriportaal soovitab: kultusfilm "Viimne reliikvia" Jupiteris

30.06.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Kui laulu- ja tantsupeole on vaja sissejuhatust või jahutust, siis Grigori Kromanovi 1969. aastal valminud "Viimne reliikvia" on selleks suurepärane kaaslane: me kõik oleme seda sada korda näinud, aga kellele meist ei meeldiks nende tegelastega koos kulgeda? Laulupeo vaimus võib muidugi ka kõiki legendaarseid lugusid kaasa ümiseda.

Kultuuriportaal soovitab: Tolgi ja Maimiku "Kormoranid ehk Nahkpükse ei pesta" Jupiteris

27.06.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Põhiliselt mäletame ja räägime Tolgi ja Maimiku kultusfilmist "Jan Uuspõld läheb Tartusse" ning miskipärast on "Kormoranid ehk Nahkpükse ei pesta" kuidagi vaeslapse seisusesse jäänud. Aeg see viga parandada, sest film sobib ideaalselt suviseks meelelahutuseks.

Kultuuriportaal soovitab: lühianimatsioon "Suur maalritöö" Jupiteris

25.06.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Tundub täiesti uskumatu, aga sel sügisel saame tähistada juba lühianimatsiooni "Suur maalritöö" kümnendat sünnipäeva. Vahepealse ajaga on Eesti filmis kõiksugu imeasju tehtud, aga nii head sümbioosi muusika ja animatsiooni vahel pole me küll veel näinud. Hea lühike amps jaanipühadest taastumiseks.

Kultuuriportaal soovitab: Kaljo Kiisa "Nipernaadi" Jupiteris

17.06.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Mis film sobiks ühte kuuma suvepäeva paremini kui Kaljo Kiisa 1983. aastal valminud "Nipernaadi"? Ega paremat vist ei leiagi, seega kasutage juhust ja võtke pärast päikese käes praadimist see hea turgutav vaatamine ette.

Kultuuriportaal soovitab: Francis Ford Coppola kultusfilm "Heidikud" Jupiteris

12.06.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Ilmad lähevad soojemaks, kinodesse jõuavad kergemeelsed, totakad ja meeldivalt tühised kassahitid, aga suvefilme tahaks ju kodus ka vaadata. Mõeldud-tehtud, Jupiteris on vaadatav Francis Ford Coppola 1983. aastal valminud "Heidikud" ("The Outsiders"), mis on otsekui suvefilmide kvintessents.

Kultuuriportaal soovitab: Leida Laiuse "Varastatud kohtumine" Jupiteris

05.06.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Väga suur osa Eesti filmipärandist on tänaseni tolmust puhtaks pühkimata ning seetõttu ka uute generatsioonide jaoks küllalt kauge ja kättesaamatu, kuid rõõm on näha, et vähehaaval läheb olukord paremaks. Leida Laiuse 1988. aastal valminud "Varastatud kohtumine" on pärast taastamist aukohale tõstetud ning seda igati põhjendatult, sest film on tänaseni ajakajaline ja värske.

Kultuuriportaal soovitab: "Kolm näitlejat" Jupiteris

01.06.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Näitleja, lavastaja ja luuletaja Juhan Viidingu 75. sünniaastapäeval soovitame vaadata saadet "Kolm näitlejat".

Kultuuriportaal soovitab: Heino Parsi "Seitse kuradit" Jupiteris

24.05.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Eesti nukufilmi suurkuju Heino Parsi on küllalt keeruline raamidesse suruda, kuna tema filmograafias on nii toredat koguperekraami kui ka täisverelist psühhedeeliat ja isegi õudust. 1985. aastal valminud "Seits kuradit", mis on mõneti alkoholismivastane sotsiaalkampaania, segab kõik tema erinevad külged kokku. Tahaks öelda lasteõudus? Kuigi targem on pere noorematele seda igaks juhuks mitte näidata.

Kultuuriportaal soovitab: Kaljo Kiisa režissööridebüüt "Juunikuu päevad" Arkaadris

23.05.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Teame Kaljo Kiiska näitlejana – kui mitte mujalt, siis "Õnne 13-st" kindlasti! – ning oleme näinud paari-kolme tuntumat tema lavastatud filmi, kuid tegelikult on Kiisa filmograafia määratult pikk, kust suurem osa filme olid seni kättesaadavad vaid üsna talumatu kvaliteediga. Nüüd näeb aga Akraadrist tasuta kõpitsetud versioone, muuhulgas ka 1957. aastal valminud filmi "Juunikuu päevad".

Kultuuriportaal soovitab: Roman Polanski "Ohvitser ja spioon" Jupiteris

18.05.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Kas 2019. aastal valminud "Ohvitser ja spioon" on Roman Polanski parim film? Loomulikult mitte, aga kõmuline-paheline režissöör on endiselt piisavalt heas vormis, et vaatajat konksu otsas hoida. Väsinud peaga siiski vaadata ei tasu, sest käänded-pöörded ning tihe dialoog nõuavad pidevat fookuses olemist.

Kultuuriportaal soovitab: Hirokazu Kore-eda "Tõde" Jupiteris

16.05.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Mis oleks, kui jaapani tipplavastaja hakkab tegema prantsuse kino? Esmapilgul võib see tunduda ootamatu ja isegi jabur, kuid tuleb tunnustavalt mõmiseda ja tõdeda, et Hirokazu Kore-eda "Tõde" on üle pika aja parimaid prantsuse filme.

Kultuuriportaal soovitab: kultuskomöödia "Vallatud kurvid" Jupiteris

08.05.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Kuidas muudmoodi ikka Eve Kivi 85. sünnipäeva tähistada kui mitte mõnd tema legendaarset filmirolli üle vaadates! Jupiter ulatab abikäe, kuna vabalt on vaadatav üks parimaid komöödiaid, mis Eestis kunagi tehtud on ehk Kaljo Kiisa ja Juli Kuni "Vallatud kurvid", kus Eve Kivi on täies hiilguses. Rõõm on tõdeda, et pea 65 aastat hiljem pole see hiilgus kuhugi kadunud...

Kultuuriportaal soovitab: Eesti ratsaspordi maailma avav dokfilm "Kaks südant" Jupiteris

06.05.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Filmiajakirjanikuna oskad enamasti ette aimata, millised filmid osutuvad populaarseks ning millised ootuspäraselt põruvad, kuid Steiv Silmu tänavu aasta alguses ilmunud "Kaks südant" oli üks neid fenomene, mida tõesti ei osanud ette näha. Kinolevis tuhandeid vaatajaid kogunud dokfilm heidab pilgu Eesti ratsaspordile ning omamoodi kainestav vastulause hetkel kinodes jooksvale "Kurvilise tee legendidele": ei pea ainult autodega kihutama!

Kultuuriportaal soovitab: Peeter Simmi "Arabella, mereröövli tütar" Jupiteris

05.05.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Kujutame korra ette maailma, kus meil ei oleks Aino Perviku "Arabella, mereröövli tütart" ega ka Peeter Simmi ekraniseeringut sellest teosest. Noh, igavam maailm oleks see kindlasti, aga küsime hoopis niipidi: kas ilma selle pärandita saanuks üldse valmida Ilmar Raagi "Erik Kivisüda"? Selleks, et sellele küsimusele vastata, tuleb aga "Arabella" uuesti üle vaadata!

Kultuuriportaal soovitab: Leeni Linna kosmosefilm "Kingitus orbiidilt" Jupiteris

04.05.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Keset koroonakriisi ilmus Eestis kosmosefilm! See on vist fakt, millega enamik inimesed kursis ei ole, aga tõepoolest: noor lavastaja Leeni Linna kammerlik lühifilm "Kingitus orbiidilt" liigitub julgelt ulme- ning tegelikult isegi kosmosefilmide ridadesse.

Kultuuriportaal soovitab: mullu parima Euroopa komöödia preemia pälvinud "Hea boss" ETV2-s

03.05.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Pealtnäha on "Hea boss" on nagu iga teine Euroopa komöödia, aga filmiga seostub huvitav kurioosum. Nimelt pälvis linateos mullu Euroopa filmiauhindadel parima komöödia preemia, mille peale olid aga tegijad üsna pettunud, kuna nemad ei teinudki enda arust üldse komöödiat. Vastab see siis tõesti tööle? Iberofesti raames jõuab film ETV2 ekraanile ja saate ise järgi uurida.

Kultuuriportaal soovitab: auhinnatud "Kapten Volkonogovi põgenemine" Jupiteris

02.05.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Merkulova ja Tšuopvi "Kapten Volkonogovi põgenemine" muutus pärast sõja algust kardinaalselt. Õigemini, mitte film ei muutunud, vaid maailm meie umber nihkus niivõrd tugevalt paigast, et ka see film mõjub omamoodi ettekuulutusena, pahaendelise ulmana. Need, kes ei karda olla šokeeritud, võiksid aga sellele suurepärasele linaloole kahtlemata võimaluse anda.

Kultuuriportaal soovitab: Veiko Õunpuu "Sügisball" Jupiteris

24.04.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Tasub mõne aja tagant üle kontrollida, kas Veiko Õunpuu "Sügisball" – mida võib julgelt pidada ka üldse parimaks Eesti filmiks – on kaotanud grammigi oma ajakajalisusest. 16 aastat on esialgsest ilmumist möödas ja pigem tundub, et meie reaalsus liigub Õunpuu visioonile üha lähemale. On see hea võib halb uudis, jääb igaühe otsustada.

Kultuuriportaal soovitab: Priit Pärna joonisfilm "Eine murul" Jupiteris

19.04.23 KULTUURIPORTAAL SOOVITAB ... Tegelikult peakski vist iga paari kuu tagant jälle Priit Pärna parimad filmid üle vaatama, et tuletada endale meelde, millist piiritut mõttelendu ja heas mõttes hullust Eesti filmist parimatel hetkedel leida võib.

klassikaraadio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: