Kultuuriportaal soovitab: Kuldkaru pälvinud Hispaania draama "Alcarràs" Jupiteris

Meil siin on selle suvega seni üsna kehvasti, seega tuleb seda päikest kuskilt mujalt laadida. Kes läheb puhkusereisile, kes solaariumisse, aga üks variant on ka vaadata Carla Simoni filmi "Alcarràs", mida vaadates võib ise päikesepiste saada. Päriselt ka.
Ühes Kataloonia külas elav perekond Sóle on mitmendat põlve virsikukasvatajad. Maa, mis neile saaki annab, kuulub juriidiliselt senjoor Pinyolile, kellega Sóle perekonna vanaisal on suusõnaline kokkulepe maa kasutamisõiguse osas.
Kui senjoor Pinyol sureb, otsustab tema poeg seda kokkulepet eirata ja maa ära müüa. Plaan on alustada päikeseenergia-äri ja virsikupuud päikesepaneelidega asendada. Põllumajandus jääb tehnoloogilistele uuendustele jalgu, Sóle perekond püüab aga siiski maad, mis neid elatab, säilitada.
Kuldakaru võitja Berliini filmifestivalil. Filmi režissöör on Carla Simón.
Toimetaja: Kaspar Viilup