Aleksander Metsamärt kirjutab performance'is "Üldist kunstiajalugu" ümber

Kunstikriitik Aleksander Metsamärt.
Kunstikriitik Aleksander Metsamärt. Autor/allikas: pressimaterjalid

1. septembril kell 5 hommikul alustab kunstiteadlane, kriitik ja kuraator Aleksander Metsamärt EKA esimese ja teise korruse trepigaleriis kestvus-performance'iga "5-9", mille käigus kirjutab ta varahommikust kuni õhtul 9-ni ümber Voldemar Vaga teost "Üldine kunstiajalugu".

Aktsiooni eellugu saab alguse ajateenistusest. Rituaalina, millega hoida ühendust oma eriala, kunstiteadusega, kulutas Metsamärt kõik vabad hetked, et käsikirjaliselt kopeerida eesti kunstiteaduse tüviteksti, Voldemar Vaga "Üldist kunstiajalugu", jõudes sellega pea poole peale. Nende aegade mälestuseks jäi tihedas kribukäekirjas täidetud must märkmik, hoolikalt maha joonistatud illustratsioonidega.

Oma kestvus-performance'is jätkab Metsamärt sealt, kus pooleli jäi. Alates 1. septembri varahommikust kirjutab ta avaliku aktsiooni korras kaustikusse ümber ülejäänud osa vana Vaga tekstist. Performance lõppeb, kui ülesanne on täidetud, või juhul, kui kirjatöö jääb pooleli 31. septembril kell 9 õhtul. Sel juhul kuuluvad ümberkirjutatud kaustikud hävitamisele.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: