Galerii: arhitektuurimuuseum avas arhitektuuribiennaali peanäituse "Söödav"

Eesti Arhitektuurimuuseum avas kolmapäeval Tallinna arhitektuuribiennaali peanäituse "Söödav", mis kutsub külastajaid mõtlema, kuidas saab kasutada looduses toimuvaid ainevahetusprotsesse arhitektuuris.

Kuraatorid Lydia Kallipoliti ja Areti Markopoulou soovivad näitusega "Söödav" kutsuda vaatajad mõtlema, kuidas saab kasutada looduses toimuvaid ainevahetusprotsesse arhitektuuris.

Peamine eesmärk on seniste toidusüsteemide ümberkujundamine läbi arhitektuursete muutuste. Valitud projektid uurivad suguluse, liikidevaheliste liitude, ringmajanduse ja lokaliseerimise põhimõtteid.

Kolmapäeval avati ka arhitektuurimuuseumi ees TAB 2022 Installatsioonivõistluse võitja Iheartblob töö "Fungible Non-Fungible", mis on muuseumi sõnul maailma esimene plokiahela abil rahastatud arhitektuuriprojekt:

Alates uutest aretustavadest, toidujäätmete kasvatamisest kuni sünteetilise kasvu ja kahanemiseni – näituse "Söödav" eesmärk on kuraatorite sõnul luua uusi nägemusi ja tõstatada kriitilisi küsimusi rituaalide, tavade ja arhitektuuride kohta, mis võivad tekkida toidu tootmise, tarbimise, jaotamise ja lagunemise võrgustikest.

Kuraatorinäitusel on esitatud kolm erinevat tasandit: materjalide mikrotasand teemaplokis "Tellistest mullani", suurte territooriumide makrotasand teemaplokis "Toit ja geopoliitika" ning eluaseme tasand teemaplokis "Ainevahetuslik kodu", kus majapidamine moodustab ressursse tagasisideahelas ringluses hoidva ökosüsteemi. Näituse viimane osa on "Tuleviku toit", mis pakub lahendusi, kuidas arhitektuuri abil linnad jätkusuutlikult ümber kujundada.

Arhitektuuribiennaali TAB avanädal toimub 7.–11. septembrini, kuid avatud sündmused kestavad septembrist kuni oktoobri lõpuni ja näitus "Söödav" on avatud kuni 20. novembrini 2022.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: