"Kultuuristuudio. Arutelu" uurib, kuidas luua avalikku ruumi, millega kõik rahul on

"Kultuuristuudio. Arutelu" uurib, kuidas luua avalikku ruumi, millega kõik saaksid rahul olla. Saate külalised on skulptor Mati Karmin ja kultuurigeograaf Helen Sooväli-Sepping. Autor/allikas: Mattias Markus Kangur / ERR

Üle Eesti tehakse korda linnasüdameid ja püstitatakse monumente. Milliseid sõnumeid saadavad meie linnaruumi puudutavad otsused ning kuidas teha valikuid nii, et ei järgneks rahulolematuse laviin? Kuidas teha avalikku ruumi, millega inimesed algusest peale rahul oleksid, seda küsib kolmapäeval "Kultuuristuudio. Arutelu".

Ajalooliselt on linnasüdames olnud kaubandus – turuplats. Tänapäeval on turuplats lihtsalt kaubanduskeskuse vormis. Helsingi ehitas oma südamesse hoopis raamatukogu. Mis oleksid alternatiivsed ruumid, mida Eesti linnad võiksid enda südamesse ehitada?

"Kultuuristuudio. Arutelu" võtab seekordses saates ette Eesti ruumikultuuri ja küsib, kas kunst kuulub ikka rahvale. Stuudios on saatejuht Maarja Vaino, skulptor Mati Karmin ja kultuurigeograaf Helen Sooväli-Sepping. Saade on eetris kolmapäeval, 2. novembril kell 21.30 ETV2-s.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: