Kultuuristuudio

Hargla: enamik inimesi saab hakkama ilma igasuguste ajalooteadmisteta

28.04.22 KIRJANDUS ... Kirjanik Indrek Hargla sõnas saates "Kultuuristuudio. Arutelu", et tänapäev ei ütle mitte midagi, sest tänapäev on ainult pealispind, asjade olemus on ajaloos. Koos temaga arutles ajaloonarratiivide tähtsuse teemal ajaloolane Lauri Vahtre.

"Kultuuristuudio. Arutelus" räägitakse ajaloonarratiivide tähtsusest

27.04.22 KULTUURISTUUDIO ... Hooaja viimases "Kultuuristuudio. Arutelus" uurib Maarja Vaino koos Lauri Vahtre ja Indrek Harglaga, kas see, kuidas kirjutatakse ajalugu, määrab rahvaste saatusi.

"Kultuuristuudio. Looming" uurib produtsent Ivo Feldi märgilisemaid töid

26.04.22 FILM ... "Kultuuristuudio. Loomingus" on sel nädalal külas produtsent Ivo Felt, kes on seisnud mitmete viimaste aastate olulisemate Eesti mängufilmide taga. Saates vaatame põhjalikumalt sisse tema produtseeritud filmi "Mandariinid" ja uurime, milliste teemadega peab produtsent oma igapäevatöös tegelema.

Daniele Monticelli: Zorrol ei ole ilmselt enam väga lootust

21.04.22 KULTUURISTUUDIO ... Saade "Kultuuristuudio. Arutelu" tegeles sel korral sümbolite ja kujunditega, mis on tõusnud Ukraina sõja valguses väga oluliseks küsimuseks. Semiootik Daniele Monticelli rõhutas, et sümbolite muutumises ei ole tegelikult midagi uut.

Kristjan Järvi: kõikide asjade tulevik on muusika

20.04.22 KULTUURISTUUDIO ... Dirigent Kristjan Järvi, kelle juures tuuakse esile tema erilist julgust, rääkis saates "Kultuuristuudio. Looming" oma muusikalist tegevust juhtivatest veendumustest. Järvi tõi esile ühise eesmärgi tunde muusikas, nimetades seda kõikide asjade tulevikuks.

"Kultuuristuudio. Arutelu" mõtestab sümboli kohta meie kultuuris

20.04.22 KULTUURISTUUDIO ... Saade "Kultuuristuudio. Arutelu" küsib 9. mai eel, miks on mõned kuupäevad märgilisemad kui teised. Mis on sümbol, kes otsustab selle tähenduse ja mille poolest erineb see kunstilisest kujundist? Tarmo Tiisler otsib neile küsimustele vastuseid koos kunstnik Ene-Liis Semperi ja semiootik Daniele Monticelliga.

Saade "Kultuuristuudio. Looming" tutvub Kristjan Järvi loominguga

19.04.22 MUUSIKA ... "Kultuuristuudio. Looming" saade toob teisipäeva õhtul vaatajate ette dirigendi ja helilooja Kristjan Järvi, kes on pärast aastakümnete pikkust edukat rahvusvahelist karjääri dirigendina üha enam kanda kinnitamas ka Eesti muusikamaastikul.

Saates "Kultuuristuudio. Looming" on külas luuletaja Sveta Grigorjeva

12.04.22 KIRJANDUS ... Saates "Kultuuristuudio. Looming" on sel nädalal vaatluse all luuletaja Sveta Grigorjeva debüütkogu "Kes kardab Sveta Grigorjevat?", samuti uuritakse kunsti rolli sõja ajal ning räägitakse vabakutseliste olukorrast Eestis.

"Kultuuristuudio. Looming" uurib Theatrumi lavastust "Iraani konverents"

05.04.22 KULTUURISTUUDIO ... Sarja "Kultuuristuudio. Looming" seekordne saade uurib lavastuse "Iraani konverents" näitel, kas Theatrum näol võiks tegemist olla Eesti staažikaima poliitilise teatriga.

Merle Karusoo: kas Ida-Ukrainast tulevad venelased või nõukogude inimesed?

31.03.22 KULTUURISTUUDIO ... "Kultuuristuudio. Arutelu" viiendas saates rääkisid lavastaja ja elulugude uurija Merle Karusoo ning muusikaprodutsent Michael Pärt võõras kultuuris kohanemisest. Saates oli juttu ka sellest, kuidas saaksime meie siia saabunud sõjapõgenike lootust üleval hoida.

"Kultuuristuudio. Looming" avab arhitekt Johan Tali olulisemaid töid

29.03.22 KULTUURISTUUDIO ... "Kultuuristuudio. Looming" toob sel nädalal vaatajate ette 2021. aasta noore arhitekti preemia laureaadi Johan Tali olulisemad tööd.

Maimu Berg: enam pole vaja selliseid kivinägusid ja mängu-machosid nagu Putin

24.03.22 ARVAMUS ... Saates "Kultuuristuudio. Arutelu" vaadati sel korral otsa kangelaslugudele ning küsiti, millised kangelasi me praegusel hetkel vajame. Kirjanik Maimu Berg sõnas, et mängu-machode asemel on tänaseks tulnud omamoodi lumehelbekesed.

"Kultuuristuudio. Looming" võtab vaatluse alla Vaiko Epliku märgilised albumid

21.03.22 MUUSIKA ... "Kultuuristuudio. Looming" kolmas saade teeb sissevaate Vaiko Epliku karjääri, keskendudes põhjalikumalt Claire's Birthday plaadile "Venus" (2000) ja Epliku kauamängivale "Varielu" (2012).

Espak: sõjaolukorras ei tule NATO meile appi kultuuri ja muistiseid päästma

17.03.22 MUUSEUMID ... Usundiloolane Peeter Espak sõnas saates "Kultuuristuudio. Arutelu", et Eestis on vaja märgatavalt tugevdada tsiviilkaitset, mis on praegusel hetkel NATO artikkel 5 valguses soiku jäänud.

"Kultuuristuudio. Arutelu" uurib kultuuripärandi kaitse võimalusi sõja ajal

16.03.22 KULTUUR ... "Kultuuristuudio. Arutelu" kolmas saade võtab kolmapäeva õhtul luubi alla kultuuripärandi säilitamise küsimuse sõja ajal. Saatejuht Maarja Vaino arutleb teema üle muinsuskaitseameti peadirektori kohusetäitja Linda Lainvoo ja usundiloolase Peeter Espakiga.

"Kultuuristuudio. Looming" teeb sissevaate Rasmus Merivoo lühifilmi "Tulnukas"

15.03.22 KULTUURISTUUDIO ... "Kultuuristuudio. Looming" teine saade toob vaatajate ette režissöör Rasmus Merivoo 2006. aastal ülikooli lõputööna valminud filmi "Tulnukas ehk Valdise pääsemine 11 osas" tagamaad.

"Kultuuristuudio. Arutelu" mõtestab kultuuri rolli sõja ajal

09.03.22 KULTUURISTUUDIO ... "Kultuuristuudio. Arutelu" teine saade võtab vaatluse alla kultuuri rolli praegu Ukrainas toimuva sõja ajal. Kultuuri ja poliitika omavaheliste suhete üle arutlevad koos saatejuhi Kaupo Meieliga Tarvi Sits ning Kristo Rajasaare.

Tõnu Õnnepalu: nooremana olin veendunud, et minust peab saama balletitantsija

09.03.22 TEATER ... Esimeses "Kultuuristuudio. Looming" saates oli külas koreograaf, lavastaja ja tantsija Teet Kask, kellega räägiti lähemalt tema lavastustest "Kuldne tempel" ja "Louis XIV - kuningas Päike". Saates oli külas ka kirjanik Tõnu Õnnepalu, kes kinnitas, et nooremana unistas temagi balletitantsija ametist.

"Kultuuristuudio. Looming" alustab sissevaatega Teet Kase loomingusse

08.03.22 MUUSIKA ... "Kultuuristuudio. Looming" esimene saade toob vaatajate ette koreograaf Teet Kase kaks märgilist teost. Saatejuht Ave Häkli uurib tantsulavastuste "Kuldne tempel ja "Louis XIV Kuningas Päike" sünnilugu ja olulisust lavastaja enda jaoks.

Helena Tulve: muusika mõistmine on harjutamise küsimus

03.03.22 MUUSIKA ... Uue kultuurisaate "Kultuuristuudio. Arutelu" avaosas rääkisid helilooja Helena Tulve ja pianist Kristjan Randalu sellest, kuidas avastada enda jaoks klassikaline muusika. Külalised leidsid, et laste meelitamisel klassikalise muusika juurde peab olema kaval ja tekitama külma duši laadse sundolukorra. Muusika mõistmine on Tulve hinnangul siiski harjutamise küsimus.

"Kultuuristuudio. Arutelu" avasaade keskendub klassikalisele muusikale

01.03.22 KULTUUR ... 2. märtsil alustab ETV2 ekraanil uus kultuurisaade "Kultuuristuudio. Arutelu". Avasaate keskmes on klassikalise muusika roll kaasaegses maailmas.

Erle Loonurm: usun, et iga toimetaja unistus on rohkem süveneda ja mõtestada

22.02.22 KULTUURIPOLIITIKA ... Alates 2022. aasta algusest tegutseb ERR-is kultuuritoimetus, mille töid ja tegemisi koordineerib Erle Loonurm. Ta kinnitas, et kultuuri on ERR-is väga palju, kuid oluline on panna huvitav materjal heas mõttes teenima kõiki kanaleid.

ETV2 eetrisse jõuab kaks uut kultuurisaadet

22.02.22 KULTUURIPOLIITIKA ... Rahvusringhäälingu kultuuritoimetuse eestvedamisel alustab märtsis kaht uut saatesarja ühendav "Kultuuristuudio", millest üks saade keskendub kultuuriteemalistele aruteludele ja teine loomingule.

Pärnu Filmifestival

Tule kontserdile

klassikaraadio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: