"Kultuuristuudio. Arutelu" vaatab protsendikunsti fassaadi taha

"Kultuuristuudio. Arutelu" Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Rahvasuu kutsub Eestis alates 2011. aastast kehtivat kunstiteoste tellimise seadust "protsendikunsti seaduseks" ja selles vallas tehtud kunsti "protsendikunstiks". Tosin aastat on piisav aeg kiigata, mis võiks teha teisiti ja mida paremini.

Kui seadusega kehtestatud avalikku hoonesse tellitava kunstiteose hind on üks protsent ehitustööde maksumusest, on tegelikult seatud ülempiiriks 65 000 eurot. Siiski on 12 aasta jooksul "protsendikunsti" konkursi kaudu jõudnud avalikesse ruumidesse mitmed märgiliseks kujunenud teosed.

Kuid kas kõiki konkursse saab edukaks pidada, ja kui ei, siis mille taha on hea tulemus jäänud, uuritaksegi "Kultuuristuudio. Arutelu" värskes saates.

Samuti tuleb kõneks asjaolu, et sageli, kui järjekordne "protsendikunsti" konkurss on lõppenud, tekib ühiskonnas keeristorm, et "sellise raha eest ostsite sellise asja"? Kas "protsendikunst" peakski meeldima kõigile või on eriarvamused just märk sellest, et tegemist on hea kunstiga, mis avalikku hoonet rikastab?

Stuudios lahkavad avaliku kunsti temaatikat kunstiteadlane Anders Härm ja mitme protsendikunsti teose autor, skulptor Jass Kaselaan. Vestlust ohjab saatejuht Merilin Pärli.

Saade on eetris neljapäeval kell 22 kanalil ETV2.

"Kultuuristuudio. Arutelu" Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: