ERR.ee video: "Viis laulu" jätkus vabariigi pillimehe Kert Krüsbaniga

{{1671097920000 | amCalendar}}
Foto: Ken Mürk/ERR

Pühade-eelne nädal toob viiel korral alates 12. detsembrist kell 15.15 sarjas "Viis laulu" Klassikaraadio klaverituppa mikrofonide juurde muusikud ja muusika. Neljapäeval astus üles vabariigi pillimees Kert Krüsban.

24-aastane vabariigi pillimees Kert Krüsban hakkas lõõtspilli mängima 6-aastaselt tänu Lahemaa Rahwamuusikutele. Virumaa poiss õppis Viivi Voorandi ja Raivo Nurmsalu käe all selgeks oma esimesed lood. Pärast 10 aastat iseseisvat harjutamist astus ta Tartu Heino Elleri nimelisse muusikakooli ning õpetab nüüd juba ise mitmes Lõuna-Eesti koolis noori lõõtsa- ja akordioniõpilasi.

Esimese vabariigi pillimehe Juhan Uppini sõnul on Kert Krüsban virtuoosne ja kaasahaarav pingekruvija, kes on traditsiooniteadlik, aga samas uuenduslike ja leidlike mänguvõtetega lõõtsamängija. Tiitli tähtsusest ja sellega kaasnevast vastutusest rääkis Kert Krüsban Klassikaraadio saates "Delta".

Vabariigi pillimees on kindel, et jõulueelsesse aega sobivad igaühe lemmiklood ning oma lemmikuid esitab ta Klassikaraadio klaveritoas.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: