Vanamuusikafestivalil Ceciliana saab kuulda nii üliõpilasi kui ka oma ala professionaale

Imbi Tarum
Imbi Tarum Autor/allikas: Pressimaterjalid

23. märtsist nädala lõpuni kestev Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia VIII vanamuusikafestival Ceciliana toob kuulajateni oma ala professionaalid ja muusikaüliõpilased nii Eestist kui ka välisriikidest. Sel aastal astuvad üles külalisesinejad Hispaaniast, Saksamaalt, Poolast ja Soomest.

"Vanamuusikafestivalil Ceciliana saab nelja päeva jooksul EMTA saalides kuulda üliõpilasi ja oma ala professionaale, nii soliste kui ka ansambleid ning lõppkontserdil barokkorkestrit. Külalistena esinevad orelikunstnik Samuel Maillo de Pablo Hispaaniast, Poola barokktrompeti solist Pawel Hulisz ja Soome-Eesti-Saksamaa ansambel Nylandia Matias Häkkineni juhatusel. Kontsertide kõrval toimuvad meistrikursused ja loengud," tutvustas festivali kunstiline juht, EMTA varajase muusika keskuse juht ja klavessiini professor Imbi Tarum. 

Festivali avaõhtul esinevad Madleen Kristen Alasi (barokkviiul), Villu Vihermäe (barokktšello) ja Reinut Tepp (klavessiin). Reedel toimub aga loeng-kontsert ibeeria varase orelimuusikaga Samuel Maillo de Pablo (Hispaania) esituses. Laupäeval on kavas kaks kontserti – päeval astuvad üles Andres Uibo oreliüliõpilased, õhtul saab kuulda Soome-Eesti-Saksamaa ansamblit Nylandia. Pühapäevasel lõppkontserdil kõlavad EMTA barokkorkestri ja Nylandia koostöös Händeli aariad, Torelli trompetikontsert ja mitmed orkestriteosed. Barokktrompeti solist on Pawel Hulisz.

Vanamuusikafestival Ceciliana toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia saalides 26. märtsini, kõik sündmused on publikule tasuta.

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: