Galerii: festivali Odessa Classics lõpetamine Estonia kontserdisaalis

Teist aastat põhiprogrammiga Tallinnas toimuv Ukraina suurim klassikalise muusika festival Odessa Classics lõppes Estonia kontserdisaalis toimunud kontserdiga, kus astusid kolmapäeval publiku ette ERSO dirigent Olari Eltsi juhatusel ning festivali kunstiline juht, ukraina pianist Alexey Botvinov.

Kavas oli heliloojate Arvo Pärdi, Sergei Rahmaninovi, Rudolf Tobiase ja Lepo Sumera looming.  Odessa Classics Tallinn raames toimus Eestis kokku kaheksa kontserti kuues erinevas saalis ja festivalil osalesid muusikud kaheksast riigist. Festivali peakülaline oli viiulivirtuoos Daniel Hope. Korraldajad loodavad, et Odessa Classics saab 2024 aastaks naasta oma sünnilinna Odessasse, mil peaks toimuma kümnes festival.

Odessa Classics on 2015. aastal asutatud klassikalise muusika festival, mis on algusest peale olnud tihedalt seotud eesti muusikute, kontserdikülastajate ja toetajatega. Ukrainas toimuva sõja tõttu otsustati tuua festivali tegevus ajutiselt üle Tallinnasse, mille järel pakkusid festivalile kodupaika veel mitmed teised Euroopa riigid.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: