Tartu uues anatoomikus tuuakse publiku ette Eugene Ionesco "Õppetund"

Teater Nuutrum
Teater Nuutrum "Õppetund" Autor/allikas: Rasmus Kull

Nuutrum teatri selle aasta esimese suveprojektina jõuab Tartu Toomemäel paiknevas uues anatoomikumis 9. juunil publiku ette Eugene Ionesco kammerlik näitemäng "Õppetund".

Eestis esmakordselt lavale jõudev 1951. aastal valminud "Õppetund" käsitleb äraspidisel moel õppimise ja õpetamise teemat.

Autoritaarse professori koju tuleb õpihimuline tütarlaps, kel on tuline soov omandada hea haridus. Õppetund algab kergemate ainetega nagu ikka – liitmise ja lahutamise ning aastaaegade tundmisega, kuid lõpeb kõige hullemaga – filoloogiaga, mis viib ootamatute sündmusteni, kus ei ole enam võimalik eristada küsimusi vastustest, tegelikku näilisest ega tõde valest.

"Lisaks autorile tüüpilise mõtteka ja mõttetu vastandamisest, räägib "Õppetund" autoritaarsusest, ajupesust ja haridusest, millest viimased kaks võiksid olla peaaegu sünonüümid, kui pärast pesu oleks aju värske ja puhas, mitte traumeeritud ja suretatud, " avas näidendi teemat lavastaja ja helikujundaja Priit Strandberg (Vanemuine).

Näidendi on prantsuse keelest tõlkinud Marius Peterson Theatrumist, lavastuse kunstnik on Liisa Soolepp, valguskunstnik Margus Möll Elva Lendteatrist. Lavale astuvad Karol Kuntsel (Vanemuine), Lena Brabara Luhse (Vanemuine) ja Iris Viru.

Suvelavastus "Õppetund" etendub Tartu uues anatoomikumis juunikuus kokku kaheksal korral.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: