Galerii: EKKM-is avati üllatuskuraator Helena Tulve näitus

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi 2023. aasta teine üllatuskuraator on helilooja Helena Tulve, kelle kureeritud näitus "Varjupaik – varju paik" avas uksed sel reedel. Esimene üllatuskuraator oli filmirežissöör Marko Raat.

Üllatuskuraatori formaat pakub võimaluse loojale, kes ei tegutse iga päev kaasaegse kujutava kunsti valdkonnas. "Mulle meeldivad sellised näitused, kus ma saan midagi kogeda, kus ma saan olla selles ruumis ja tajun, et tekib mingi uus võimalus häälestada end ümber mingile teisele tajumisviisile, selgitas Tulve.

Kuraatori idee hakkas hargnema John Grzinichi loomingust. "Protsess oli minu jaoks selline, kus üks asi viis teiseni," sõnas ta ja lisas, et oli aastaid imetlenud John Grzinich töid ja tegemisi. "Just tema väga diskreetset, detailset ja tundlikku lähenemist keskkonnale ja sellele, kuidas ta oma heliobjekte või füüsilisi objekte keskkonnaga seob."

Näituse avab prantsuse helikunstniku Felix Blume'i 250 väikesest kõlarist koosnev installatsioon, kus külastaja siseneb sumisevasse mesilassülemisse. Valguse, varju ja materjalimänguga täidavad oma ruumid vaibakunstnik Laura Põld ja skulptor Anne Rudanovski, kelle loomingu keskmes on paber kui kultuuri sümbol. Väljapaneku lõpetab Šveitsi helilooja ja kunstnik Zimoun oma installatsiooniga.

"Varjupaik – varju paik" jääb EKKM-is avatuks 6. augustini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: