Hobusepea galeriis avati näitus "Etüüdid sinisele, punasele ja pruunile"

Kolmapäeval avati Hobusepea galeriis Gerda Hanseni, Jane Mutsi ja Mari Steinbergi ühisnäitus "Etüüdid sinisele, punasele ja pruunile". Näituse kuraator on Aleksander Metsamärt.

"Etüüdid sinisele, punasele ja pruunile" seob koloriidi ja maalitehnika formaalsuste sõlme ümber kolme kunstniku erialase sõpruse ja armastuse.

Gerda Hansen (1994) lõpetas Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti erialal (2022) ning õpib hetkel kaasaegse kunsti magistrantuuris. Tema traditsioonilises õli- ja akrüülmaali tehnikas maalid kujutavad utoopilisi kujutelmi seni kättesaamatutest ja väljapool tuttavaid tajukogemusi asuvatest maailmadest.

Jane Muts (1984) lõpetas Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti erialal (2022). Muts kujutab teostes peamiselt ruumi ruumis ja käsitleb värvi kui ehitusmaterjali, luues kompositsiooni kaudu ruumiillusiooni.

Mari Steinberg (1984) lõpetas Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti erialal (2022). Praegu õpib Steinberg Eesti Kunstiakadeemias kaasaegse kunsti magistriõppes. Ta tegeleb maalides emotsionaalsete maastike loomisega. Kunstnik on kirjeldanud loomingu lähtepunkti kui leppimatut olukorda argise ühevärvilise tajumisega.

Näitus jääb avatuks 7. augustini.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: