Rahvusmeeskoor sõidab kontserdireisile Saksamaale

Eesti Rahvusmeeskoor
Eesti Rahvusmeeskoor Autor/allikas: Jaan Krivel

Järgmisel kahel nädalal tuuritab Eesti Rahvusmeekoor koos SWR Sümfooniaorkestriga Saksamaal ning esitab kuuel kontserdil Šostakovitši 13. sümfooniat "Babõn Jar". Kontserte juhatab orkestri peadirigent Teodor Currenzis.

Eesti Rahvusmeeskoor astub üles nii SWR Sümfooniaorkestri peamistes kontserdimajades Stuttgartis, Freiburgis ja Mannheimis kui ka Elbphilarmonie's Hamburgis.

Šostakovitši 13. sümfoonia "Babõn Jar" (1962) käsitleb juutide vastu suunatud Babõn Jari veresauna teises maailmasõjas. Sümfoonia tekstid põhinevad poeet Jevgeni Jevtušenko luuletustel. Solist on bassilaulja Aleksandr Vinogradov.

Veel kõlab kontsertidel Serbia avangardmuusika helilooja Marko Nikodijevići teos "Psalmodie" vioolale ja orkestrile, vioolal soleerib Antoine Tamestit.

Kontserte juhatab SWE Raadio Sümfooniaorkestri peadirigent Teodor Currenzis. Kontserti avalikku proovi "Currenzis LAB" 20. septembril on võimalik jälgida SWR videostriimis, Stuttgarti kontsertidest 21. ja 22. septembril sünnivad ka salvestised.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: