X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Selgus Eesti Kultuurkapitali uue nõukogu koosseis

Tiia Teder
Tiia Teder Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Valitsus kinnitas neljapäeval Eesti Kultuurkapitali nõukogu uue 11-liikmelise koosseisu, mis asub vastavalt Kultuurkapitali seadusele ametisse kaheks aastaks.

Eesti Kultuurkapitali nõukogu juhi, kultuuriministri Heidy Purga sõnul on kultuurkapitalil äärmiselt oluline roll Eesti kultuurivaldkonna elujõulisuse ja mitmekesisuse tagamisel. "Just kultuurkapital annab hoogu suurele osale meie kultuuriprojektidest ja loovisikutest," ütles Purga.

"Kaheaastast ametiaega alustava nõukogu ees seisab mitmeid olulisi küsimusi, mis puudutavad kogu eesti kultuuri ning panustavad oluliselt meie riigi arengusse. Ma olen kindel, et ametisse asuv kultuurkapitali nõukogu pakub professionaalset tarkust ja samas valdkondade ülest mõistmist, mille alusel tehakse kultuurivaldkonnale vajalikke ja õiglaseid otsuseid." rääkis kultuuriminister Heidy Purga. 

Kultuurkapitali nõukogu koosseisu kuuluvad lisaks kultuuriministrile kehakultuuri ja spordi sihtkapitali esindaja Alo Lõoke, audiovisuaalse kunsti sihtkapitali esindaja Katrin Kissa, näitekunsti sihtkapitali esindaja Priit Volmer, rahvakultuuri sihtkapitali esindaja Dagmar Ingi, arhitektuuri sihtkapitali esindaja Toomas Tammis, kirjanduse sihtkapitali esindaja Jaanika Palm, helikunsti sihtkapitali esindaja Tiia Teder ning kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitali esindaja Kadri Laas-Lepasepp.

Kultuuriministri nimetatud esindaja on Kaarel Kuurmaa ning rahandusminister nimetas nõukogusse Raigo Uukkivi.

Eesti Kultuurkapitali nõukogu ülesannete hulka kuulub aastatulu jaotamine, valdkondade vaheliste projektide ja elutöötoetuste rahastamise, samuti nõukogu enda algatatud projektide rahastamise otsustamine. Ka jaotab nõukogu muuhulgas kultuuriehitistele laekunud summad vastavalt Riigikogu otsusega kinnitatud objektide pingereale, määrab kindlaks jaotatavate toetuste piirmäärad, analüüsib kultuurkapitali tegevuse tulemusi ning kinnitab Kultuurkapitali aastaeelarve ja majandusaasta aruande.

Toimetaja: Neit-Eerik Nestor

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: