Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Konrad Mägi köidetuna kahekümne üheksal erineval viisil

Konrad Mägi. Köidetud.
Konrad Mägi. Köidetud. Autor/allikas: Eesti Kunstnike Liit

Köitekunstnike näitus “Konrad Mägi. Köidetud”

 

Tallinna Keskraamatukogu, 4. – 30. november 2013

 

Käesolev näitus Tallinna Keskraamatukogus on köitekunstnike austusavaldus Eesti ühele tuntuimale maalikunstnikule Konrad Mägile tema 135. sünniaastapäeva puhul 1. novembril.
Näituse aluseks on Maie Raitari ja Andres Sööti koostatud raamat “Konrad Mägi. Kunstnik. Looming. Aeg”. Teos valiti 2011. aasta 25 kaunima raamatu hulka. Ilus raamat jäi silma ka köitekunstnikele. Tänu kirjastuse Ilmamaa vastutulelikkusele said kunstnikud köitmata poognad, mille nad oma nägemuse järgi kunstiteoseks vormisid. Konrad Mägi looming on väga rikkalik ja huvipakkuv, nii et iga köitja on leidnud endale meelepärase elemendi – värvi, vormi, meeleolu – mille kaudu maalija loomingut interpreteerida. Tulemuseks on põnevad ja omanäolised köited, kus on kasutatud mitmekesiseid materjale ja tehnikaid, huvitavaid kompositsioonilahendusi ning erinevaid köitmise viise.
Näitus alustas oma teekonda juba eelmisel aastal Pärnu Keskraamatukogust, järgnesid Kohila raamatukogu, Tartu O. Lutsu nim. Linnaraamatukogu ning Viljandis Linnaraamatukogu.
Tallinna-näitusel esinevad: Tiina Andron, Tiia Eikholm, Illu Erma, Inna Grinchel, Külli Grünbach-Sein, Eve Kaaret, Kiira-Marianne Kadarik, Agne Kuusing-Soome, Sirje Kriisa, Ivi Laas, Leelo Leesi, Rutt Maantoa, Luule Maar, Ruuda Maarand, Lennart Mänd, Piret Männa, Saima Männo, Tiina Piisang, Jaana Päeva, Tähti Roostalu, Naima Suude, Signe Taremaa, Eve Vetemaa, Tiiu Vijar ja EKA nahakunsti osakonna tudengid Elina Kosenkova, Anneli Metsmaa, Mari Mägi, Triin Oja ning Lotta Ojaver.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Eesti Kunstnike Liit

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: