Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Klaasikunstnikud annavad Järvakandis ülevaadet

Eesti Klaasikunstnike Ühenduse aastanäitus HETK Järvakandis
Eesti Klaasikunstnike Ühenduse aastanäitus HETK Järvakandis Autor/allikas: ERR

Järvakandis on avatud Eesti Klaasikunstnike Ühenduse (EKKÜ) aastanäitus "HETK". Sel korral on EKKÜ aastanäituse peamiseks eesmärgiks pakkuda ülevaadet Eesti professionaalse klaasikunsti hetkeseisust. 

Kuna selle valdkonna kunstnikud tegelevad väga erinevate teemade ja tehnikatega, siis joonistuvad väljapanekul välja viimaste aastate Eesti klaasikunstis valitsevad peamised suunad ja trendid. Eksponeerimisele tulevad nii juba eelmistelt näitustelt valitud tööd kui ka täiesti uued just antud ürituse jaoks loodud teosed.

Lisaks hetkeseisu vaatlusele suunab näitus mõtisklema ka erinevate hetkede olemuse üle nii minevikus, olevikus kui ka tulevikku vaatavalt. Iga kunstiobjekt on kui tardunud mõte, fikseeritud sõnavõtt või klaasistunud hetk.

Need on hetked meie elus, rõõmudes ja muredes, armastuses, lastes, lähedastes ja võõrastes, usus ja teaduses, tunnetes, väljakutsetes, oskustes ja teadmistes - kogu olemine tänasel hetkel. Siin ja praegu.

Ühtlasi on näitus osa selle aasta Järvakandi suurüritusest "Klaasisuvi klaasipealinnas" .

Läbi 29 kunstniku nägemuse ning klaasitehnikate mitmekesisuse võimaldab väljapanek näha ka HETKE tänases Eesti klaasikunstis.

Näitusel osalevad: Sofi Aršas, Piret Ellamaa, Riho Hütt, Liisi Junolainen, Malle Karik-Hallimäe, Viivi-Ann Keerdo, Kati Kerstna, Kai Kiudsoo-Värv, Eve Koha, Kai Koppel, Ivo Lill, Maie Mikof-Livik, Annika Mätlik, Kairi Orgusaar, Aleksandra Pavlenkova, Kateriin Rikken, Kristi Ringkjob, Rait Prääts, Peeter Rudaš, Mare Saare, Maret Sarapu, Tiina Sarapu, Kalli Sein, Eili Soon, Katrin Tukma, Kristiina Uslar, Anna-Maria Vaino, Kersti Vaks, Kaja Vaikre

Näituse idee: Kaja Vaikre

Korraldus: Kaja Vaikre ja Sofi Aršas

Näitus jääb avatuks Tallinna mnt 37, Järvakandi kuni 3.oktoobrini 2015

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: EKL

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: