Eesti klaasitootmise hällis Hiiumaal avati klaasistuudio

Foto: facebook.com/KlaasiPank

Klaasikunstnikud Kalli ja Valev Sein avasid Kärdlas stuudio KlaasiPank. Algatuse eesmärk on tutvustada laiemalt klaasikunsti ning selle pikka ajalugu Hiiumaal.

Seinade pere on elanud püsivalt Hiiumaal viimased üheksa aastat. Kui seni on nende kunstiteosed valminud tellijatele kodustes tingimustes, siis nüüd avati stuudio, mis peaks tutvustama klaasikunsti laiemale publikule, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Klaasi ajalugu Hiiumaal on pikk, ulatudes 17. sajandil tegutsenud Hüti klaasikojani. "Ta oli ikkagi omas mõistes klaasitööstus. Ta oli päris suur ettevõtmine ja Eesti alade klaasitootmise alguspunkt on Hiiumaal Hütil 1628. aastal," rääkis Kalli Sein.

Kalli Sein ütles, et kuna perefirma alustas aastate eest Tallinnas, siis on neil lisaks hiidlastele palju tellijaid ka mandril. "Ma tegelikult arvan, et paljud minu kliendid ei teagi, et ma olen juba üheksa aastat Hiiumaal olnud, sest tänu internetilevikule, elektrivarustatusele ja pakiveole on see tänapäeval juba nii mugav, et ei ole vahet, kus seda tööd teha. Klaasikunsti, kui on tarvikud olemas, saab ka kodustes tingimustes teha," lausus ta.

Kuigi logistilist tööd on rohkem kui Tallinnas, siis loomeinimesele on Hiiumaa olnud pealinnaga võrreldes sobivam. "Kuna elu läks palju rahulikumaks, stressi vähem, siis on loominguline tegevus jälle uut ärksust juurde saanud - selliseid loodusteemasid ja tegelikult ta mõjub üsna inspireerivalt," ütles Kallis Sein.

Kalli Sein rääkis, et kõige keerulisem on väikeettevõtjale tööjõu küsimus, sest näiteks kunstivallas on oskused väga spetsiifilised ja suurema tellimuse jaoks oleks vaja leida appi põhimõtteliselt iseenda kloon.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: