Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR.ee video: Klaasikunstnikud uputasid taieseid

Foto: Siim Lõvi/ERR

Eesti Klaasikunstnike Ühenduse aastanäitus leiab sel korral aset Lennusadama akvaariumi vees. 7. aprillil avatakse väljapanek "Tsivilisatsioon 2: Aja püksid", mida sukeldujad juba mõned päevad varem üles seadsid.

"Tsivilisatsioon 2: Aja püksid" tegelebki selle kummitava "mis-oleks-kui" mõttega ja püüab kiigata olemise võimaluste spektrit - piiluda, mis toimub teises püksisääres. Väljapanek võtab päevaprobleemide suhtes filosoofilise distantsi ja osutab sellele, et alati eksisteerib ka teine, kolmas ja neljas alternatiiv - ning et olemasolev variant polegi võib-olla kõige hullem võimalikest. Ent meenutab siiski, et aeg hargneb püksisäärtesse ka siin ja praegu, iga valikuga, mida teeme.

Osalevaid autoreid ühendab peale elava fantaasia veel ka materjal: klaas, mis ilmselt on üks väheseid veekeskkonnas tsivilisatsiooni ehitamist võimaldavaid olluseid. Selle proovilepanek harjumatus optilises keskkonnas on avastusretk ja väljakutse ka kunstnike jaoks.

Näitusel osalevad:
Sofi Aršas, Piret Ellamaa, Malle Hallimäe, Merle Kannus, Kati Kerstna, Kai Kiudsoo-Värv, Eve Koha, Ivo Lill, Merle Lobjakas, Kairi Orgusaar, Rait Prääts, Birgit Pählapuu, Kateriin Rikken, Peeter Rudaš, Maret Sarapu, Tiina Sarapu, Kalli Sein, Anna- Maria Vaino, Kaire-Leen Varik

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: