Kuldnõela nominendid on disainiga rahul, puudu jääb finantsjõust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: FB

Täna õhtul selgub Eesti ihaldatuima moedisaini auhinna Kuldnõel 2015 laureaat. Nominendid on Aldo Järvsoo, Piret Ilves ja rõivabränd Year, eesotsas Raivo Holmiga. Lisaks antakse välja ka Hõbenõel, mille nominendid on Jo Nurm ja Studio August.

Samal ajal kui paljud disainerid ihalevad maineka auhinna järele, otsustas rõivabränd Reval Denim Guild oma nominatsioonist loobuda.

Rõivabränd Reval Denim Guild loobus oma hõbenõela nominatsioonist. Peep Vähi sõnul on Tallinna Moenädal Eesti kõige olulisem moesündmus, kuid selleks et ka rahvusvahelisel tasandil silma paista, tuleks end ka vastavalt presenteerida.

„Lava on endiselt kitsast, maast kõrgemale tõstetud must läikiv poodium, kus on modellidel libe kõndida, kus nad ei mahu üksteisest mööda, sama lava on aastaid tegelikult kasutuses,“ rääkis Vähi AK-le. „Kui me vaatame natukenegi ringi lähilinnades, kus fashion week'id toimuvad ja kuidas seda tehakse, siis sellist ülesehitust paraku enam keegi ei kasuta.“

Kuldnõela nominendi Piret Ilvese stiili iseloomustavad naiselikkus, minimalism ning naturaalsed ja kvaliteetsed materjalid. Tema sõnul on Eestis olemas kõik eeldused hea disaini loomiseks - puudu jääb aga finantsjõust.

„Meil jääb puudu ikkagi finantsjõust, et toota kollektsioone ette, et toota lookbook'e, näidiseid, kõike seda vajalikku ja seda mitu hooaega ette kogu aeg järjepidevalt,“ leidis Ilves. „Kindlasti on see raske. Aga disaini poolest - kvaliteet, ideed, kõik on olemas.“

Raivo Holm lähtub oma loomingus kvaliteedist ja kliendist. Tema sõnul peavad rõivad olema praktilised, vastupidavad, kvaliteetsed ja samas ka omapärased.

„Tänasel päeval ei ole Rootsis ega Soomes müüjate ja ostjate vahelisi fashion week'e, need maad on liiga väikesed,“ arvas Holm. „Kui me hakkaksime siin ponnistama seda, et siia tuleksid kohale sisseostjad - nad lihtsalt ei tule siia, see maa on liiga väike. Selles mõttes ta on meil eneseteadvuse tõstmiseks. Disainerid saavad teha nii müügikollekstiooni kui ka fantaasiakollektsiooni ehk minna sinna haute couture'i poole, teha seda, mis tõstab tuju.“

Žürii liige, disainer ja õppejõud Vilve Unt võrdleb Eesti moodi meie lähinaabritega. „Riia kunstiakadeemias on õpetus rohkem kunstivaldkonda suunatud. Kui nüüd vaadata Põhja poole, siis Helsingis Aalto ülikoolis on tuntav karge põhjamaine disain. Eesti disainerid on kusagil vahepeal, aga märksõnaks on kvaliteet, kantavus ja igal disaineril on oma käekiri.“

Toimetaja: Mari Kartau

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: