Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Abu Dhabis näeb Eesti kunsti

Araabia Ühendemiraatides Abu Dhabi rahvusvahelises kunstikeskuses Art Hubis avati esimene eesti kunstnike ühisnäitus. Näitus koosneb Abu Dhabis kunstiresidentuuris olnud kuue Eesti kunstniku kohapeal loodud töödest.

Olgugi, et kunstiresidentuuris viibinud Katrin Karu, Tiiu Rebane, Jana Huul, Markus Kasemaa, Raivo Kelomees ja Toomas Altnurme esindavad väga erinevaid kunstivorme, keskenduti sedapuhku maalile, vahendas "Aktuaalne kaamera". "Emiraatides paistab alati päike, selles mõttes maalikunstnikule on see mesi," ütles Araabia Ühendemiraatide kunstikeskkonna kohta skulptor-maalikunstnik Toomas Altnurme.

Seejuures lähtusid kunstnikud neile antud ülesandest kujutada oma nägemust Araabist. Maalikunstnik Katrin Karu ütles, et ta maalis kuldset kõrbe, sest tema jaoks on sealne emiraatide värk kuldne. Raivo Kelomees kujundas, animeeris ja maalis aga kunstlikku fossiilset vormi, mis põhineb Eesti põlevkivileiukohtade fossiilidel. "Fossiilil on siinse fossiilse kütusega ehk naftaga väga palju pistmist, mis on emiraatide rikkuseallikaks, nii et niisugused paralleelid."

Jaana Huul ja Toomas Altnurme läksid maali kõrval ka skulptuuri teed, valmistades oma tööd taaskasutusvahenditest. Markus Kasemaa visualiseeris oma ettekujutust Araabia Ühendemiraatidest enne saabumist ja selle muutumist resideerumise jooksul. "Kunstniku roll ja töö ei ole mitte maalimine või joonistamine, vaid teatud tõlkimine või tõlgendamine."

Eesti kunstinäitus Araabia Ühendemiraatides Abu Dhabis jääb avatuks viienda aprillini. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: