Arvustus. Prince Rama pealesunnitud positiivse energia koolitus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Prince Rama
Prince Rama Autor/allikas: Prince Rama

Uus plaat
Prince Rama
"Xtreme Now" (Carpark)
5/10

Prince Rama on kahest õest Taraka ja Nimai Larsonist koosnev psych-dance-bänd Brooklynist. Parafraseerides von Clausewitzi on psych dance tantsumuusika tegemine teiste vahenditega, umbes nagu Klaxons ja nende välja mõeldud nu-rave'i termin. Eestis on Prince Rama käinud vähemalt kaks korda ja vähemalt mõlemad korrad õnnelikult.

Märksõnadeks on 80ndate primitiivsemat sorti pop a la a-ha (hea), India (halb) (a-ha osas niikuinii nõus, kuulake näiteks nende parimat lugu "Cry Wolf", aga kui nüüd tohib siin teisena rääkija õigusega vahele segada, siis india on alati hea - VV) ja trummid ja hästi palju töötlemata energiat, latentset mõttetut energiat, mis püsib inimestes sees nagu viha võõra ja arusaamatu vastu. Teine lugu "Your Life In The End" on pehmel EDMi taustal enyalik (kel eelmisel aastal muideks ka uus album) eneseabi-staadionirock, mis kõlab nagu MTV põlvkonna ambient Deep Forest. Mõnes loos on rohkem meloodiat ja kurbust (neljas "Slip Into Nevermore" - hea), teises vähem (eesti pubirocki meenutav "Believe In Something Fun" - halb), lendlev ja psühhedeelse maiguga ("Sochi" - hea), kuid kõik liigub samas suunas - staadionirock teiste vahenditega, india, polkarütmid, nagu juudi jõulupuuks ehitud Crystal Castles.

See seisev (aga kindlasti mitte leviteeriv) ja kedagi midagi tegema tahtev haiglaselt positiivne energia meenutab mõnda pealesunnitud positiivse energia koolitust, kus grupp keskealisi naisi ja mehi üritavad kaasa teha kellegi positiivse liidri eeskujul mingeid totraid harjutusi, mis aga tekitab täpselt vastpidiseid tulemusi - sama pealesunnitus, võõristus, kerge hirm, äkki isegi häbi valitseb kohtumises ka selle energiaga/muusikaga. "Igale jõule on vastujõud" - Newton. Ja selle muusika vastujõud on Cabaret Voltaire, Cramps ja grime. High five!

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: