Suri Cabaret Voltaire'i asutajaliige Richard H. Kirk

Richard H. Kirk
Richard H. Kirk Autor/allikas: Imago / Scanpix

Meie seast lahkus 65-aastasena elektroonika ja industrial'i pioneer Richard H. Kirk (21.03.1956–21.09.2021), kes on enim tuntud ansambli Cabaret Voltaire liikmena.

Kirk oli 1973. aastal loodud Cabaret Voltaire'i üks asutajaliikmetest. Algusaastatel katsetas bänd pigem helikunstiga, vähehaaval liikusid nad aga rohkem post punk'i ja elektroonika poole. Bändi debüütalgum "Mix Up" ilmus 1979. aastal, läbilöögialbumiks oli aga 1981. aastal ilmunud "Red Mecca".

Cabaret Voltaire'i kõrval tegutses Richard H. Kirk ka mitmete sooloprojektidega, neist tuntumad olid Sandoz ja Sweet Exorcist. Kuigi Voltraire'i aktiivsem tegevus lõppes 1990. aastate teises pooles, võttis Kirk ansambli nime oma kontsertidel uuesti kasutusel 2014. aastal. Mullu ilmus ka Cabaret Voltaire'i albumi "Shadow of Fear", mille taga seisab tegelikult Kirk üksinda, tänavu andis ta Voltaire'i nime alt välja ka plaadid "Dekadrone" ja "BN9Drone".

Plaadifirma Mute, mille alt ilmusid enamik viimase ajal Richard H. Kirki albumitest, kinnitas, et meie seast lahkus loominguline geenius, kes ajas läbi kogu elu ja karjääri oma rida. "Me jääme teda igatsema." 

Kuula Cabaret Voltaire'i läbilöögialbumit "Red Mecca":

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: