Kai Lobjakas: "Sajand Eesti sisearhitektuuri" on Eesti kontekstis märgiline ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Disainiõppejõud ja arhitektuurikriitik Karin Paulus koostas raamatu "Sajand Eesti sisearhitektuuri", mis annab esmakordselt ülevaate kodumaistest interjööridest. "OPis" rääkis raamatust disainiajaloolane Kai Lobjakas.

"See raamat on tõsine kontsentraat sellest sajandist," ütles Kai Lobjakas.

Karin Paulus on raamatu õhukest vormi põhjendanud sellega, et on valinud sinna interjöörid, milles on iseloomu ja mis on kontseptuaalselt hoone endaga seotud.

Lobjakas mõistab valikut, küll aga on tegu äärmiselt subjektiivse ülevaatega. "Autor endale liiga kitsaid piire seadnud ei ole, mis on andnud talle vabaduse teha üks subjektiivne valik tervest sajast aastast. Kui valikut vaadata, siis ei saaa ühegi interjööri kohta öelda, et ta ei peaks seal olema, aga tekitab kindlasti küsimusi, miks ühte või teist asja ei ole."

Eesti kontekstis on tegu märkimisväärse raamatu ja nähtusega sisearhitektuuris. Huvitavamaks detailiks on raamatu juures ehk see, et autor on toonud sisse ka neid lahendusi, mis võib-olla klassikalises mõttes sisearhitektuurina ei kõnelegi. "Näiteks on erandlik näitusekujunduste sissetoomine, sest sisearhitektuur on oma olemuselt kaduv kunst, seda ei saa kollektsioneerida."

"Suurepärane, et on olemas raamat, mis toimib ülevaatliku albumina ja väga hea, et ta on kommenteeritud, mitte lihtsalt pildialbum," lisas Lobjakas.

Toimetaja: Jaanika ValkHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: