Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

EKA tudengid õpetavad Schillingul kohvikut ehitama

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

EKA graafilise disaini ja sisearhitektuuri tudengid õpetavad juba homme, 2. juulil Schillingu festivalil kohvikut ehitama.

Schillingu Festivali ajaks veereb Kilingi-Nõmmele suveaia kõrvale Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini ja sisearhitektuuri osakondade ratastel projektiruum TIR, kus toimuvad tudengite juhtimisel töötoad.

Festivali külalistele õpetatakse kohviku rajamist menüü kujundamisest kuni mööbli ehitamiseni.

"Soovisime Schillingu väljasõidu raames luua midagi sellist, millest festivalijärgsel hommikul ärganud külastajal ka kasu oleks. Seetõttu pakume okroškat, tudeng Aldeni keeksi ja LasnaViljamäe kringlit, aga mis saaks olla mõnusam, kui nautida kõike seda oma kätega valmistatud kohvikumööblil, taustaks mahe meeleolumuusika," kommenteerib ettevõtmist sisearhitektuuri osakonna professor Hannes Praks.

"Kohvik on ideaalne platvorm, kus graafiline disain ja sisearhitektuur saavad lõimuda; ka meie põhiõppekavas kunstiakadeemias on aine, kus tegeleme sama lähenemisega," lisas ta.

Laupäeval Schillingul toimuvates õpitubades juhendavad disaini- ja ruumihuvilisi kahe osakonna säravaimad tudengid ja õppejõud. Ühise pingutuse tulemusel sünnib päeva jooksul ajutine kohvik, mis avatakse 3. juuli hommikul. Kohvikus pakuvad küpsetiste ja kohviga turgutust graafilise disaini ja sisearhitektuuri üliõpilased; kohvik ootab külastajaid pühapäeval kell 10-13.

Töötubadesse registreerujatel on võimalus kaasa lüüa kohviku visuaalse identiteedi, mööbli ja valgustuse ning kogu ruumilahenduse disainimisel ja tootmisel.

Eesti Kunstiakadeemia sisseastumiskatsed algavad festivalijärgsel esmaspäeval ning Schillingul sündiv on võimalus viia end enne eksameid tippvormi.

Töötoas osalejate arv on piiratud, huvilised saavad end kirja panna kuni 1. juulini e-posti aadressil [email protected].

Sisseastumisavaldusi Eesti Kunstiakadeemiasse saab esitada samuti 1. juuli südaööni.

Laupäeval toimuvate töötubade ajakava:

15:00 Menüüde joonistus/lastehoid (Else Lagerspetz, Maria Muuk)
16:30 Silla ehitus (Heleri Koltšin, Jaak Sova, Alina Nurmist)
18:00 Siiditrükk (Pärtel Eelmere, Else Lagerspetz, Maria Muuk)
19:30 Kohviku mööbli ehitus (Alden Jõgisu, Kaarel Kuusk)
21:00 Mööblidisain (Adrea Tamm, Ann Press, Maria Kesküla, Carl-Robert Kagge)

Toimetaja: Jaanika Valk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: