Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kunstiakadeemia galeriis avati näitus sisearhitektuuri õppe ajaloost

Eestis on sisearhitektuuri õpetatud juba 80 aastat ning seda järjepidevust pole murdnud ei teine maailmasõda ega nõukogude okupatsioon. Eesti Kunstiakadeemia galeriis avati näitus "80 aastat sisearhitektuuri õpet" sisearhitektuuri õppe ajaloost.

Kuraatori Karin Pauluse enda eelistatuim ajajärk on 1970ndad aastad, mida iseloomustab maitsekas vormitunnetus, värvidelembus ja julgus. Näiteks tol ajal õppinud Urmas Allingul oli julgust suurelt mõelda ning ta kavandas Ameerikasse Suurde kanjonisse autoturistide hotelli, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Grand Canyoni nimelise mäestiku avastas ta enda jaoks National Geographicu ajakirjast. Üks väheseid numbreid, mis talle kohale jõudis, ja sealt ta selle inspiratsiooni sai. Selles mõttes need ajastu nõuded ja ametlik retoorika, et see, mida inimesed tegelikult teha tahtsid, paistis ka toona tudengitöödes välja. Vähem nendes, mida päriselt tehti, aga just nendes ideeprojektides küll," lausus kuraator Karin Paulus.

Kunstiakadeema galeriis avatud näitus võtab kokku 80 aastat sisearhitektuuri õpet alates 1930ndate aastate lõpust kuni tänapäevani. Kõige vanemate tudengitööde hulgas on näiteks 1943. aastal lõpetanud Olga Maasiku kompositsioonid ja kavandid ning kõige uuemate tööde seas on praeguste tudengite teosed.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: