Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Madridis avatakse ülevaatenäitus Pariisis töötanud kunstnike unustatud töödest

Madridi Reina Sofia kunstikeskuses avatakse 21. novembril näitus, kuhu on koondatud üle 200 pärast teist maailmasõda Pariisis töötanud kunstniku tööd.

Pariis meelitas sõjajärgsetel aastatel kokku massiliselt kunstnikke erinevatel põhjustel, kes põgenes kodumaal valitseva poliitilise surve eest, keda meelitasid sõjaveteranidele pakutav tasuta õpe tuntud kunstikoolides ning prantsuse valitsuse toetav suhtumine, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Sõjast taastuv Pariis püüdis murda eelarvamust, nagu jätaks n-n Pariisi vanakooli kunst modernismi vaid välismaalaste hooleks. Linna kunstielu püüdis siduda omavahel nii traditsioone kui modernismi, iga kunstnik püüdis sealjuures säilitada ka oma kultuurilist ja isiklikku kunstnikuidentiteeti.

Näituse kuraator Sergue Gilbaout sõnas, et nad tahavad väljapanekuga näidata migratsiooni tähtsust. "Kõik Pariisi tulnud kunstnikud seisid vastakuti teise keele ja kultuuriga," sõnas ta ja nentis, et 1960. aastatel valitses Pariisis uus tarbijaühiskond, mille vastu kunstnikud tugevalt reageerisid. "Isegi rohkem kui popkunstnikud Ameerikas," kinnitas ta.

Näitus on üles ehitatud kronoloogiliselt ning väljas on pikalt unustuses olnud töid Picassolt, Kandinskylt, Carmen Herreralt, Ellsworth Kellylt ja paljudelt teistelt. Näitus Madridis on avatud kuni 22. aprillini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: