Enn Kunila: Hiiumaa meelitab kuulsaid artiste ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: PM/Scanpix

Sel laupäeval kell 18 esineb Viini Volksoperi metsosopran Annely Peebo Hiiumaal kontserdiga "Muinaslugu muusikas". Kava on Peebo kokku pannud erinevate laulude põhjal, mis sümboliseerivad tema teekonda muusikas.

Hiiumaa sõprade seltsi esimehe ja Selveri nõukogu liikme Enn Kunila sõnul Hiiumaale kuulsaid artiste meelitama ei pea. "Ma arvan, et Hiiumaa ise meelitab artiste siia tulema," sõnas Kunila täna "Vikerhommikus".

Kontserdi eesmärgiks on toetada Kärdla kiriku renoveerimist. "Kärdla kirik vajab renoveerimist ja praeguseks on projekt valmis," sõnas Kunila. Peatselt alustatakse ehituspakkumiste valimisega ja siis selgub ka täpne hind. "Töö on hädavajalik," rääkis Kunila. "Katusest sajab sisse ja vundament vajab kindlustamist," kirjeldas ta.

Vaid kontsertide korraldamisest renoveerimiseks ei piisa. "Need kontserdid ongi selleks, et teadvustada kogukonnale ja kogu Eestile, et on selline kirik, mis vajab täiendavat tähelepanu," sõnas Kunila.

Külalisi tuleb kindlasti nii Hiiumaalt kui ka mujalt. "Annnely Peebo tõmbab kindlasti ka mandrilt inimesi tulema," sõnas Kunila.

Augusti alguses on Hiiumaal toimumas ka kohvikutepäev, mis on saare jaoks väga oluline üritus. "Tegime Hiiumaa sõprade seltsiga mõne aasta eest Kärdla kiriku renoveerimise toetuse kogumiseks ka oma kohviku," rääkis Kunila. "Saime renoveerimisfondi anda umbes 2000 eurot, ühepäevase ürituse kohta polnud üldse paha tulemus," lisas ta. Kunila sõnul on Hiiumaa sõprade selts kiriku renoveerimise võtnud enda kanda.

Toimetaja: Mariliis Peterson

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: