Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Edward von Lõngus, Sänk jt esindavad Eestit Strasbourgis  

Edward von Lõnguse teos
Edward von Lõnguse teos "Sure, koer!" Autor/allikas: https://www.facebook.com/pealtnagija

1. septembril avatakse Prantsusmaal Strasbourgis Eesti tänavakunsti ülevaatenäitus "From Estonia With Love". Tänavakunsti tutvustamisele spetsialiseerunud La Popartiserie galeriis toimuval näitusel eksponeerivad oma töid Sänk, Edward von Lõngus, Kairo, Viktor Gurov, Pheriskoop ja EKS Crew liikmed. Näitus on osa Eesti Euroopa Nõukogu eesistumise kultuuriprogrammist.

Strasbourgi ajaloolises linnasüdames asuva La Popartiserie galerii rajaja ja juhi Erwann Briand´i sõnul on nende missioon pakkuda oma publikule alati midagi värsket ja ta ootab näituse avamist elevusega.

"Veel mõned kuud tagasi ei teadnud me Eesti tänavakunstist midagi. Pilt, mis meile näitust ette valmistades avanes, oli äärmiselt rikas ja stilistiliselt varieeruv. Valitud tänavakunstnike hulgas on neid, kelle tööde sarnaseid võiks leida New Yorgist või Berliinist, aga ka neid, kelle loomingus on tugevad rahvuslikud, riigi kommete ja ajalooga põimunud elemendid," ütles Briand. Näitusel osalevate kunstnike valiku tegi galerii.

Kunstnik Sänki sõnul on avatav näitus võimalus tutvustada Eesti kultuuri tänavakunsti abil. "Meie põld sel alal pole hiiglaslikult viljakas, kuid loomingu kvaliteet see-eest on kõrge. Eesti alles hakkab tänavakunsti väärtustama."

Näituse avamisele eelneb ka avalik tänavakunstiteemaline debatt, kus Eesti kunstnikest osalevad Sänk ja Edward von Lõngus. Sänk lisas, et mitmed andekad artistid jäid sel korral näitusest kahjuks eemale: "Siiski on mul au esindada Eestit Strasbourgi tänavakunsti näitusel ja kindlasti jätame Lõngusega endast maha korraliku värviläraka."

Näitus "From Estonia With Love" on avatud 1.-28. septembrini ning toimub Eesti Kultuuriministeeriumi ja La Popartiserie galerii koostöös.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: