Kertu Saks: näen oma rolli ettepanekute tegijana ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Täna asus ametisse Eesti Kultuurikapitali uus juhataja Kertu Saks. Saks rääkis "Terevisioonis", et tal on kultuuri rahastamisel oma prioriteedid, kuid ei tea veel, kuivõrd need Eesti kultuuripoliitikaga suurte suundadega ühtivad.

Saatejuht Urmas Vaino juhtis tähelepanu asjaolule, et ajal kui NUKU teater avas oma uue saali, on Tallinna Linnateater oma Lavaauguga ikka nagu arm pealinna kultuurielu südames.

"Kui ma vaatasin seda ilusat uudist kaunist, suurest nukuteatri saalist, siis mõtlesin tõepoolest, et kuidas otsustajatel tekivad need järjekorrad, et mida on olulisem ja mida ei ole nii oluline rahastada ja mispärast on see Linnateater õnnetusse olukorda jäetud. Minu töö ei saa olema otseselt Linnateatri uue maja rahastamine," ütles ta.

"Lähiajal on tulemas need otsustamise kohad, millised järgmised suured objektid võiksid olla," lisas Saks.

Saks ütles, et tema enda peas on tekkinud prioriteedid, mille järgi kultuuriraha jagada, kuid ei teadnud nii värskelt ametisse astununa, kas need hakkavad ühtima Eesti kultuuripoliitika suurte suundadega.

"Ma näen oma rolli ettepanekute tegijana ja kindlasti ma ka ettepanekuid teen."

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Terevisioon"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: