Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Sõltumatu Tantsu Lava tõmbab aasta kokku lavakunsti avangardiga  

Sõltumatu Tantsu Lava
Sõltumatu Tantsu Lava Autor/allikas: Pressimaterjalid

28. detsembril leiab Sõltumatu Tantsu Laval aset aasta viimane sündmus sarjas Greenfield, seekord pealkirjaga "John, I’m Only Dancing".

Greenfieldile on seekord oma loomingust maitseproove andma oodata tantsijaid, tegevuskunstnikke ja muusikuid.

Laulja Liisi Altsaar ütles enda kohta: "Iga laul, mille valmis teen, on esimene ja viimane. Iga pill, millel mängin, on suurepärane. Iga publik on just see, kellele need sõnad kirjutatud on. Ma olen siin. Nüüd on kõik korras."

Sveta Grigorjeva, Siim Tõniste, Riina ja Ajjar Ausma katsetavad publiku peal stseeni oma 8. veebruaril Vabal Laval esietenduvast tükist "Hulgakesed".

Tantsija Tatjana Romanova ja muusik Theodore Parker on lubanud, et kohtuvad vabas improvisatsioonis. "Saame spontaanselt teineteisega suhelda oma meediumit kasutades. Anname teistele ruumi ja aega olla loov ja aus ning olla ihuliselt kohal selle kogemuse saamise hetkel," ütlesid nad enda esinemise kohta.

Tulemas on ka Euroopa kõige mainekamas uue tantsu koolis õppivad Maria Netti Nüganen ja Johhan Rosenberg, keda muidu kodus sageli ei näegi. Esimene ei ütle üldse ette, mis ta teeb, seega peab ise vaatama tulema. Teine poetab vihjeks mõistatuse: "If there has been a first man he must have been born without father or mother – which is repugnant to nature. For there could not have been a first egg to give a beginning to birds, or there should have been a first bird which gave a beginning to eggs; for a bird comes from an egg. So good luck, and by all means, fuck it up.

Õhtu lõpuks mõtiskletakse Sveta Grigorjeva ja Jürgen Rooste juhatusel kaasaegse lavakunsti üle laiemalt ja kitsamalt.

Greenfield on Sõltumatu Tantsu Lava sündmuste sari, kus eri valdkondade kunstnikud saavad tutvuda ja tahtmise korral oma loomingut näidata. Eesmärgiks on luua sidemeid muidu eraldi ruumis viibivate loojate vahel.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: