Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti Filharmoonia Kammerkoor alustab kuupikkust USA ja Kanada turneed

Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Eesti Filharmoonia Kammerkoor Autor/allikas: Peeter Langovits

Eesti Filharmoonia Kammerkoor (EFK) alustab 30. jaanuaril oma ajaloo pikimat, kuuajast USA ja Kanada turneed. See on koorile 15. kontserdireis Põhja-Ameerikas.

Turnee kulgeb idarannikult New Yorgist ja Torontost läbi erinevate osariikide läände Arizona ja Californiani ning seejärel tagasi idarannikule Floridasse. Kokku toimub 12 a cappella kontserti Kaspars Putninši juhatusel ja neli kontserti koos Sarasota Orkestriga Anu Tali juhatusel.

Turnee avalöök antakse esimesel veebruaril New Yorgi Püha Ignatius Loyola kirikus, kus esitatakse Arvo Pärdi loomingut koorile ja orelile. Edasi suundutakse Torontosse, kus 2. veebruaril Püha Pauluse kirikus tuleb ettekandele Arvo Pärdi, Sergei Rahmaninovi ja Alfred Schnittke looming, lisaks kõlavad esiettekandes kahe Eesti päritolu Kanada helilooja Riho Esko Maimetsa ja Omar Danieli uudisteosed.

Järgnevad kontserdid Ann Arboris (Michigan), Columbuses (Ohio), Valparaisos (Indiana), Princetonis (New Jersey), Durhamis, Greenville'is (Põhja-Carolina), Richmondis (Virginia), Phoenix'is, Tucsonis (Arizona), Los Angeleses (California). Kaasa võetakse kaks erinevat kava, üks Põhjamaade muusikast: Pärdi, Tormise, Sibeliuse, Tšaikovski teosed; ning teine Vene ortodoksi kirikumuusikast: Schnittke, Tšaikovski, Rahmaninovi, Sviridovi looming.

EFK juhatuse liige Esper Linnamägi märkis, et EFK kontaktide arv, mastaap ja publiku huvi on aastatega Põhja-Ameerikas suurenenud.

"Välja on kujunenud kindel publik ja kohad, kuhu koori tagasi oodatakse, kuid lisandud on ka riigi kõige mainekamad saalid. Meie kavades on alati olulisel kohal Eesti muusika, mis näitab ka promootorite teadlikkust ja kohaliku kuulajaskonna suurt huvi meie maa ning kultuuri vastu."

Turneele annavad väärika lõppakordi neli kontserti Floridas, Bradentonis ja Sarasotas, kus esmakordselt on võimalus musitseerida koos Sarasota Orkestriga Anu Tali juhatusel. Ettekandele tulevad Arvo Pärdi "Credo" ja Mozarti Reekviem.

EFK andis oma esimese kontserdi Ameerikas 1990. aastal Tõnu Kaljuste juhatusel. Alates 1995. aastast tehakse koostööd agentuuriga New World Classics, kes on ka käesoleva turnee korraldaja. Viimasel kuuel aastal on üle Atlandi ookeani kontserte antud koguni igal hooajal nii a cappella kavadega, aga ka koos Tallinna Kammerorkestri, ERSO ja Los Angelese Filharmoonikutega, dirigentideks Tõnu Kaljuste, Neeme Järvi ja Gustavo Dudamel. Esinemispaikadeks on olnud mainekaimad kontserdisaalid Los Angelese Walt Disney kontserdimaja, New Yorgi Carnegie Hall, Avery Fisher Hall ja Metropolitani Kunstimuuseum, Washingtoni Kennedy Keskus jne.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: